Kako bi se poticalo napredovanje darovitih učenika i usavršavanje njihovih nastavnika u našoj školi održana je 2. Geometrijska škola Stanko Bilinski.

Prije samog početka pred bistu Stanka Bilinskog položeno je cvijeće u nazočnosti svih sudionika . Cvijeće su položili  ravnateljica Zavičajnog muzeja Našica profesorica Silvija Lučevnjak i ispred naše škole  profesor Ivica Gerendaj.

Nakon himne Lijepa naša uslijedio je slikopis sjećanja na prošlogodišnju Geometrijsku školu uz instrumentalnu pratnju učenika Osnovne glazbene škole «kontesa Dora» Našice. Nastupili su učenici Ivan Damjanović na gitari (Etida br.4 Fernanda Sora i Vagabod's regtime, Maria Linnmanna) i trio flauta učenice Diana Mihić, Lora Falamić i Dubravka Hajek (B. Smetana, Povratak Lastavica i Robert Sugar, Proljetna pjesma). Učenike su pripremili nastavnici Mario Huj (odjel gitare) i Ivan Krajačić (puhaći odjel). Pozdravnu riječ ispred organizatora, suorganizatora te sponzora Geometrijske škole uputili su ravnatelj SŠ Isidora Kršnjavoga Našice prof. Željko Filjak, predsjednik Županijskog vijeća matematičara prof. savjetnik Stjepan Gardlik, ravnateljica Zavičajnog muzeja Našica prof. Silvija Lučevnjak i gradonačelnik Grada Našica Krešimir Žagar. Tom prigodom je iskazana zahvalnost gospođi dr. Vandi Bilinski za financijsku pomoć koju je donirala za Geometrijsku školu.

U nastavku su predstavljeni predavači ovogodišnje Geometrijske škole dr. Mirko Polonijo s Prirodoslovno- matematičkog fakulteta u Zagrebu i dr. Rudolf Scitovski s Odjela za matematiku Sveučilište Osijek.

Nakon polusatnog svečanog dijela razdvojili su se učenici i profesori. Predavači su održali dvije radionice za učenike. Prvu radionicu pod nazivom Paralelnost i okomitost održao je s učenicima dr. Mirko Polonijo, a drugu radionicu pod nazivom Nemoguće figure održao je s učenicima dr. Rudolf Scitovski.

Za profesore su održana tri predavanja: 1. Nemoguće figure, dr. Rudolf Scitovski, 2. Duljina i udaljenost, dr. Mirko Polonijo i 3. Uporaba GeoGebre u izradi domaćeg uratka, prof. Tihana Weigand.

U pauzi, između dviju radionica i predavanja, učenici i stručni učitelji ugostiteljske struke SŠ I. Kršnjavoga Našice pripremili su prigodan doručak za sve sudionike.

U završnom dijelu rada Geometrijske škole radove su pregledali i ocijenili predavači. Pohvalili su sve učenike na trudu koji su uložili tijekom radionica.

Najbolji rad kao skupina napravili su učenici iz OŠ Dora Pejačević Našice : Tin Blažević, 7.r Suzana Pratljačić, 8.r. i Ana Vučinić, 8.r koji su nagrađeni knjigom Miriam Brűckler, Matematički dvoboji. Također su nagrađeni kalkulatorom pojedinačni radovi učenika : Ana Kores, 4. PMG SŠ I. Kršnjavoga Našice, Josip Zidar, 7. r, OŠ Hinko Juhn Podgorač i Ana Perak, 7. r. OŠ Ladimirevci.

Svi sudionici Geometrijske škole dobili su Priznanje za sudjelovanje .

U radu Geometrijske škole sudjelovalo je oko 100 sudionika, od kojih je dio Županijskog aktiva matematičara srednjih škola i Županijskog aktiva matematičara osnovnih škola te učenici iz 7 osnovnih škola: Ladimirevci D. Miholjac, Đurđenovac, Podgorač, Jelisavac, Našice (2 škole) i 3 srednje škole: D. Miholjac, Valpovo i Našice.

Na kraju Programa  predavači dr. Rudolf Scitovski i dr. Mirko Polonijo  uputili su svim sudionicima i organizatoru poticajne riječi za daljnji rad Geometrijske škole.

Informatičku pomoć pružile su prof. Renata Pintar i prof. Barbara Knežević.

Program su osmislili i vodili profesori Ivica i Lidija Gerendaj.

Materijale s predavanja možete preuzeti na linkovima ispod

Nemoguće figure. Više o ovoj i sličnim temama možete pronaći na stranicama profesora R. Scitovskog http://www.mathos.hr/~scitowsk/