Mobilnost u Francuskoj

Autor: Adrijana Rajić, 23. 5. 2022.

Između 13. i 18. svibnja 2022. godine odrađena je mobilnost učenika u sklopu Erasmus+ projekta Sailing the sea of time: European history as our (hi)story u Francuskoj. Kako je projekt odobren 2020. godine i trebao je trajati do 2022., bili smo primorani preokrenuti radni postupak i proizvesti glavni završni proizvod ove godine, tako da smo povezali dvije uzastopne mobilnosti, u Njemačkoj i Francuskoj tijekom svibnja. Zemlje partneri, Grčka, Hrvatska, Italija, Njemačka, Slovenija i Francuska trebale su u svojim školama uvježbati pojedine scene, kako bi iste bile uspješno objedinjene prilikom susreta. Tijekom mobilnosti ostvarena je glavna zadaća projekta – postavljena je i odigrana kazališna predstava u trajanju od 90 minuta. Škola domaćin Démotz De La Salle, privatna srednja škola iz grada Rumilly, osigurala je prostor i opremu, gdje je marljivi rad učenika i nastavnika sudionika mobilnosti dostojno predstavljen javnom izvedbom. Naše su učenice Gabrijela Cvijetović, Barbara Kovač i Patricia Kvastek doprinijele projektu igranjem manjih uloga, dok je Helena Šobloher, maturantica jezične gimnazije odigrala glavnu ulogu. Osim toga, tijekom svih aktivnosti, naša je skupina dostojno predstavila našu školu, grad i zemlju. Nastavnice u pratnji bile su Adrijana Rajić, profesor savjetnik engleskoga jezika i profesorica Mirjana Rajić, profesor savjetnik za Njemački jezik, koje su svojim dosadašnjim iskustvom u radu s učenicima dramske skupine na stranim jezicima doprinijele uspješnom ostvarenju planiranog završnog proizvoda.

Adrijana Rajić, prof. savjetnik