Cijeli svijet je pozornica – srednjoškolci našem gradu

Autor: Manuela Kojić, 23. 6. 2015.

U predivnom ambijentu našičkog velikog parka 16. lipnja 2015. u 19.30 sati, okupili su se pripadnici svih generacija kako bi pružili podršku učenicima naše škole koji su pjesmom i svirkom uljepšali ovu divnu ljetnu večer. Program je pjesmom otvorila maturantica jezične gimnazije Petra Digula. Učenici Barbara Bistrović, Lucija Drozd, Roberto Fadljević, Lora Falamić, Marin Gužvić, Nera Knezović, Ivana Pavić, Martina Pavić, Ivana Puhanić, Aurora Rakić i Lada Šteher su ponovili program uvježban za proslavu Dana škole, ali su izveli i neke nove pjesme koje su izuzetno dobro primljene od strane publike. Predstava Tregeri u izvedbi učenika 3. razreda jezične gimnazije Roberta Fadljevića, Marije Ivešić, Matee Jurešić, Nere Knezović, Dine Stošića, Ivana Štrbca i Elene Žakula zabavila je i nasmijala publiku. Program su vodili učenici 3. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije Luka Žagar i Mislav Vučinić, koji su se i sami pokazali kao vrsni glumci i pjevači. Učenike su pripremile profesorice Leopoldina Mijatović, Marina Pavičić, Mirjana Rajić-Zebić i Adrijana Rajić. Nakon programa, poželjeli smo da ovakvi događaji postanu tradicija te se nadamo da će darovitim učenicima naše škole ubuduće biti omogućeno javno predstavljanje ove vrste stvaralaštva.

Adrijana Rajić, prof.