Povodom Svjetskog i Europskog tjedna novca predavanje predstavnika Splitske banke učenicima ekonomske škole

Autor: Manuela Kojić, 14. 4. 2015.

Povodom  obilježavanja Svjetskog i  Europskog tjedna novca u našoj školi su 8. travnja 2015. predstavnici Splitske banke održali zanimljivo predavanje.

Republika Hrvatska se  prošle godine po prvi put uključila u obilježavanje Svjetskog tjedna novca, u želji da potakne učenje i poučavanje vezano uz financijsku pismenost. Stjecanje financijskih kompetencija  je neophodno u  svakodnevnom životu, kako poslovnom tako i privatnom.

Predavanju su bili nazočni učenici 2.  b, 3.  a, 3. b i 4. a ekonomske struke i njihovi profesori . Gosti predavači su bili: Ivan Moguš, voditelj poslovnice Splitske banke iz Našica, Ivana Lesjak, stručnjak za ljudske potencijale Splitske banke iz Zagreba, Irena Perković, direktor regije Slavonije Splitske banke iz Osijeka i Nikolina Uvodić, stručnjak marketinga, proizvoda i procesa Splitske banke iz Splita.

Predavači su na vrlo zanimljiv i pristupačan način predstavili poslovanje Splitske banke. Učenike su upoznali s povijesnim razvojem Splitske banke,  organizacijskom strukturom, radnim mjestima , kreditima i štednjom. Ukazali su na važnost cjeloživotnog učenja.

Cilj ovakvih predavanja je skrenuti pozornost na potrebu što ranijeg uključivanja mladih u obrazovanje za financijsku pismenost, kako bi se sigurno upravljalo osobnim i društvenim sredstvima.

Voditelj projekta:

Davorka Šuvak, prof.