60 godina srednje škole u Našicama

Autor: Sanja Kurucić, 1. 12. 2014.

28. studenog 2014. obilježena je 60 godišnjica srednje škole u Našicama. Svečani program koji je osmislila prof. Leopoldina Mijatović s učenicima, održan je u višenamjenskoj dvorani Srednje škole Isidora Kršnjavoga. O našičkom srednjem školstvu govorili su ravnatelj Škole, Željko Filjak, dugogodišnji bivši ravnatelj Josip Patajac, gradonačelnik grada Našica Krešimir Žagar, predstavnik Osječko-baranjske županije, osnivača škole Zvonko Ibriks, pomoćnica ministra znanosti, obrazovanja i sporta Sabina Glasovac i stručni savjetnik za njemački jezik i koordinator programa za Njemačku jezičnu diplomu pri Središnjem uredu za školstvo u inozemstvu u Zagrebu, Thorsten Reiter, a njegovo obraćanje simultano je prevodila prof. Zenita Ocelić.

Gradonačelnik Žagar je poklonio školi povodom 60. godišnjice prigodan dar - umjetničku sliku s motivom Franjevačkog samostana u Našicama.

Na ulazu škole postavljena je službena ploča s natpisom „Schule – Partner der Zukunft“ te smo postali škola partner. Tom prigodom učenicima su gospodin Reiter i prof. Mirela Rukavina - Sabo  podijelili DSD diplome.

Središnji događaj programa bilo je predstavljanje monografije 60 godina srednje škole u Našicama, o kojoj su se osvrnuli članovi uredničkog tima, Manuela Kojić, Sanja Kurucić, Romeo Mihaljević, te učenici 3. PMG Luka Ivanković i Marko Sertić.

Nakon svečanog programa gosti su u predvorju dvorane razgledali izložbu Papirnata priča, koju su osmislile prof. Jasna Penić i Sanja Kurucić s učenicima, a potom je bio upriličen domjenak koji su s učenicima pripremili stručni učitelji i suradnici u nastavi Marica Sedlar, Jerko Amidžić, Marica Canecki i Ana Mirković.