INTEGRACIJSKI VOLONTERSKI KAMP PULA-NAŠICE, 2014.

Autor: Sanja Kurucić, 17. 9. 2014.

Održan je volonterski kamp u Down Sindrom Centru, Pula u suradnji s Školskim volonterskim klubom OTVORENO SRCE Srednje škole Isidora Kršnjavoga od 17.do 28. kolovoza.

Osvrt volontera i ​voditelj našičkih volontera:
Radosni smo što smo uspjeli naš cjelogodišnji projekt "VOLONTIRAJ I TI !", s teorijske i dokumentacijske pedagoške razine oživotvoriti u Integracijskom volonterskom kampu D​own ​Sindrom ​Centra u ​Puli​.

Otvorenošću za spoznajom svijeta koji nam je tako sličan, a opet tako različit, ispunjamo se novim vrijednostima.

​Sudionici su bili uključeni u niz edukativno-iskustvenih radionica, u programe habilitacije i rehabilitacije djece i mladeži s Down sindromom, hidrokineziterapiju, otvorenu radionicu PAPO programa, modulIII u caffe bar-u "Uliks"​, kreativne i plesne radionice te su bili uključeni u poslove održavanja higijene Centra i poslove ispomoći u kuhinji.

Našoj ekipi volontera od 21 člana, život je dobio sasvim drugačiju dimenziju. Ništa više neće biti po starom.

​Učimo se životu bez predrasuda, strpljivosti i doživljajnom pedagogijom utiskuju se zbivanja u naše misli, osjećaje i srca. Stvara se nova snaga koja će doprinijeti da različita stanja i svjetove možemo s ponosom nazivati NAŠ SVIJET jer će u njemu biti spremnosti za inkluziju.

Nakon volonterskog kampa, učimo plemenito koristiti pamet koja je koordinirana dobrotom srca prema svakoj osobi. Naši učenici - volonteri polažu životni ispit ljudskosti i postali su asistenti osoba s Down sindromom, autizmom... Vraćamo se kući duhom i spoznajom bogatiji. Radosni smo i spremni na nove izazove!

(Jurica Kajgana, volonter i Anđelko Cvijetović,voditelj)