Dojmovi s državne smotre LIDRANO 2014. u Primoštenu

Autor: Manuela Kojić, 9. 4. 2014.

'' Ove godine odmaram!'', rekla je profesorica Mijatović ... Kad ono - evo nove predstave i jedno kazivanje poezije! Stoga je odmarala tek kada je došla u Primošten.                                         Za sve su krivi Shakespeare, Pirandello, Ionesco i Beckett. Naša predstava ''Borovnice'' nastala je spojem pročitanih lektira 4. razreda (zbog toga su nas mnogi niži razredi čudno gledali na probama).  Lucija, Ana, Ivana, Petra, Marko i Marija, 6 likova, ali ovaj puta sa svojim autorom kraj sebe, dospjeli su do županijske razine Lidrana 2014. Zajedno s Graditeljsko – geodetskom školom iz Osijeka, bili smo predloženi i za državnu smotru. Dok smo pripremali ''Borovnice'', ja sam usput pripremala i kazivanje pjesme Josipa Pupačića '' Između neba i zemlje''. Od 25. – 27. ožujka sudjelovala sam na Državnoj smotri Lidrano u Primoštenu. Zajedno sa mnom išla je i profesorica. Iako smo s predstavom postigli odlične, mogli bi smo reći i neočekivane rezultate, bilo nam je žao što nismo svi na okupu. Na državnoj smotri možete vidjeti kako se umjetnički izražava u različitim dijelovima Lijepe naše. Tri dana bila su ispunjena gledanjem predstava i idividualnih  nastupa, slušanjem literarnih i novinarskih radova. Gledanjem drugih, zapravo naučite nove stvari, dobijete nove ideje i volju za stvaranjem nečeg novog. Osim što upoznajete različite umjetničke radove, upoznate i nove ljude, odnosno umjetnike. Sve u svemu, ove smo se godine naradili, zabavili i pokazali uspješnima. Nadam se da profesoricu čeka još puno ovakvih godina s nekim novim glumcima.

Marija Čiček, 4. a og