Našički učenici u projektu Građanin kod Župana Osječko-baranjske županije

Autor: Manuela Kojić, 20. 3. 2014.

17. ožujka 2014. dožupan Dragan Vulin primio je skupinu učenika našičke Srednje škole Isidora Kršnjavoga u radni posjet. Učenici su predstavili svoj projekt „Ne dokolici, da sportu!“

Kako saznajemo, radi se o nastojanju da se suzbiju loše navike alkoholiziranja i nasilnog ponašanja među mladim vršnjacima, a učini sve na području razvijanja sportske i zdravstvene kulture mladih u Našicama. Projektna grupa je zamislila, kao vrijednu lokalnu politiku, osvjetljavanje sportskih igrališta Srednje škole i obnavljanje podloge atletske staze te igrališta.

Kako je to stara, a nama mladima nova i vrijedna tema, prostor  o kojem je riječ, u interesu je za  1300 učenika i centralno sportsko mjesto u Našicama. Posjetili smo 17 gradskih institucija, organizacija i sportskih udruga. Dobili smo zeleno svijetlo svugdje, puno smo naučili, no izostaje akcija i financijska potpora. Razvijajući projekt, učenici su došli do upravljača Srednjom školom , a to je Osječko-baranjska županija.

Argumentiranom prezentacijom, dokumentacijskom mapom i pismenom zamolbom dožupan Vulin je uočio opravdanost ove inicijative našičkih učenika.  Dao je podršku za oživljavanje ovako dobro pripremljenog projekta. Uz  zajedništvo učenika, gradskih i županijskih vlasti, došlo se do zaključka, da će se ovaj projekt realizirati do obilježavanja 60. godišnjice  Srednje škole Gimnazije  u Našicama, (listopad 2014.).

Uz učenike Doris Miter, Mariju Komjetan, Mariju Purgar i Luku Povreslo, kao predstavnike 3. a i b razreda opće gimnazije,  sastanku su prisustvovali  njihov nastavnik Anđelko Cvijetović, te voditeljica Županijskog stručnog vijeća za građanski odgoj i ljudska prava, Nada Tolić.

Želimo im uspjeh!

Anđelko Cvijetović, prof.