Odličan uspjeh naše učenice na natjecanju kreativnog pisanja na engleskom jeziku!

Autor: Snježana Krištofik Juranić, 9. 4. 2024.

Leona Fodor (2. ekon) osvojila je drugo mjesto, sa samo jednim bodom iza prvog mjesta!

Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika ove je godine po četvrti puta organiziralo državno natjecanje u kreativnom pisanju na engleskom jeziku za učenike osnovnih i srednjih škola. Svi učenici srednjih škola natječu se zajedno u istoj kategoriji,  a njihova pripovijetka morala je sadržavati 2000 do 3000 riječi. Temu su učenici mogli samostalno odabrati. Radovi su predani na ocjenjivanje anonimno, pod lozinkom te vrednovani prema prethodno objavljenim kriterijima. Tek nakon objave privremene ljestvice mentori učenika trebači su organizatorima dokazati identitet učenika. Osim toga, svi su radovi provjereni pomoću ChatGPT Checker alata.

U kategoriji srednjih škola ove je godine predano više od 60 radova učenika iz cijele Hrvatske. Odlična je vijest da je naša učenica, Leona Fodor (2. razred ekonomske škole) osvojila visoko drugo mjesto sa samo jednim bodom manje od rada koji je zauzeo prvo mjesto. Leonina mentorica je prof. Snježana Krištofik Juranić.

Učenici čiji radovi su osvojili prva tri mjesta u svim kategorijama će dobiti simbolične nagrade od Školske knjige.