Održana predavanja u sklopu projekta "Žene u znanosti"

Autor: Barbara Knežević, 21. 3. 2024.

U našoj su školi 19. i 20. ožujka 2024. održana dva predavanja na temu „ Žene u znanosti“. Predavanja su održale mag. ing. techn. aliment. Ina Ćorković i  doc. dr. sc. Zrinka Mihaljević. Obje su znanstvenice, bivše učenice naše škole, govorile o poznatim ženama u znanosti, svom znanstvenom radu i znanstvenim projektima koje provode fakulteti na kojima su zaposlene. Cilj predavanja bio je  zainteresirati što više učenika, pogotovo djevojaka, za znanost kao buduće zanimanje.

Znanstvenica Ina Ćorković predstavila je svoj znanstveni  rad koji provodi na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu u Osijeku. Tema je rada dobrobit aronije i njezin ljekoviti utjecaj na ljudski organizam.

Docentica Zrinka Mihaljević predstavljajući  svoje radove koje provodi na Katedri za fiziologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta u Osijeku,  istaknula je važnost znanstvenog rada u unapređenju pojedinih znanosti.

Predavanja su održana u sklopu projekta Žene u znanosti koji se ove školske godine provodi u srednjoj školi pod vodstvom profesorica Marte Božić, Barbare Knežević, Marine Međurečan i Tomislave Špehar.

U sklopu projekta Vedrana Orešković, profesorica elektrotehničke skupine predmeta isprintala je 3D model atoma i karticu kemijskog elementa radija te model DNA koje smo u znak zavalnosti za održana predavanja darovali našim gošćama.

Marta Božić, Barbara Knežević, Marina Međurečan i Tomislava Špehar