EPAS program - medij za promicanje kulture nenasilja i edukaciju mladih

Autor: Barbara Bošnjak, 20. 3. 2024.

Ovogodišnji Dan sigurnijeg interneta obilježili smo 06. veljače 2024. godine pod sloganom „Gejmaj sigurno – zajedno za bolji Internet“. Junior ambasadori iz prvih razreda tehničara za računalstvo i tehničara za elektroniku Dan sigurnijeg interneta obilježili su tijekom nastave engleskog jezika s profesoricom Barbarom Bošnjak gdje su aktivno raspravljali o prednostima i nedostacima tehnoloških dostignuća, a potom su zaigrali Online kviz u sklopu Dana sigurnijeg interneta pod pokroviteljstvom Centra za nestalu i zlostavljanu djecu te Centra za sigurniji Internet.

Nadalje, Dan ružičastih majica, poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježava se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među mladima posljednje srijede u veljači.

Obilježavanjem ovog dana, šalje se snažna poruka o važnosti solidarnosti, prihvaćanja i aktivnog zalaganja za stvaranje boljeg i sigurnijeg društva. Kroz zajedničke napore i kontinuiranu edukaciju, moguće je izgraditi okruženje u kojem svako dijete može osjećati sigurnost i poštovanje, a vršnjačko nasilje postaje stvar prošlosti.

Junior ambasadori iz prvog razreda opće gimnazije sa senior ambasadoricom Barbarom Bošnjak obilježili su ovaj dan postavljanjem edukativnog panoa s interaktivnim elementima koji učenicima omogućavaju pristup dodatnim informacijama vezanim za temu.

Osim toga, junior ambasadori trećeg razreda jezične gimnazije aktivno su sudjelovali u obradi nastavnog modula Povijest EU pod mentorstvom senior ambasadorice Barbare Bošnjak, te su, osim što su sami naučili mnoštvo činjenica o nastanku i razvoju EU, i ostalim učenicima Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice omogućili isto oblikovanjem poučnog nastavnog materijala  na temu Povijest EU uz pomoć digitalnog alata Book creator, a koji je dostupan na ovdje.

Ovim putem pohvaljujem aktivnost, odgovornost i predan rad junior ambasadora u provedbi EPAS programa!

Barbara Bošnjak, prof. savjetnik