Održano natjecanje MathOS cup - programiranje

Autor: Barbara Knežević, 10. 3. 2024.

Ekipno natjecanje učenika srednjih škola MathOS cup - sekcija programiranje održano je u petak 8. ožujka 2024.

Natjecanje u sekciji programiranje započelo je 2023. g, a ove godine su po prvi puta sudjelovali i učenici naše škole.

Sudjelovalo je 15 učenika drugog, trećeg i četvrtog razreda prirodoslovno - matematičke gimnazije, podijeljenih u 5 ekipa:

• PyKADO (Luka Djedović, David Jutriša, Filip Topalović - 2. pmg)
  • ŽOK_PMG (Iva Hlavati, Lara Kraljik, Lana Peić - 2. pmg)
  • ČAROBNE_VILE (Gabriel Brodar, Ivan Makaj, Patrik Grabar - 3. pmg)
  • MUFLONI (Rafael Brodar, Luka Štefiček, Andro mandić - 3. pmg)
  • PRAVA_DVA (Martina Guljaš, Roko Šikić, Dorian Patila - 4. pmg)

Najuspješnija je bila ekipa PyKADO koja je u konkurenciji 51 tima osvojila 33. mjesto.

Natjecanje se organizira u dva kruga tijekom kojih ekipe od tri učenika  rješavaju problemske zadatke. Prvi krug se odvija online dok se drugi krug za najuspješnije ekipe održava uživo na Fakultetu primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku

Nositelji organizacije MathOS cupa su Fakultet primijenjene matematike i informatike u OsijekuIII. gimnazija OsijekGimnazija Požega, uz podršku Udruge matematičara Osijek.

Svim sudionicima drugoga kruga MathOS cup-a Fakultet primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku u okviru bodovanja posebnih postignuća priznaje maksimalni broj bodova za upis na Prijediplomski studij Matematika te Prijediplomski studij Matematika i računarstvo. Najbolje plasirani timovi osvajaju će vrijedne nagrade.

Iako se ove godine nismo plasirali u drugi krug natjecanja, čestitamo našim učenicima na ustrajnosti u rješavanju ovih ne baš jednostavnih zadataka i ovogodišnjem uspjehu.

Primjere zadataka i rezultate natjecanja možete pogledati OVDJE.

Natjecanje je organizirala i provela Barbara Knežević, prof. savjetnik koja je ujedno i mentor natjecateljskim ekipama.

Barbara Knežević, prof. savjetnik