Učenici ekonomske struke posjetili računovodstvo i tajništvo škole

Autor: Snježana Gretić, 27. 10. 2023.

U sklopu nastavnog predmeta Poslovne komunikacije (cjelina uredsko poslovanje), učenici 1. razreda ekonomske struke u pratnji prof. Snježane Gretić, posjetili su ured računovodstva te tajništvo naše škole kako bi se upoznali s konkretnim uredskim poslovima i na taj način primijenili, odnosno, povezali teoretske nastavne sadržaje.

Pošto je spektar poslova koje obavlja vrlo širok i kompleksan, gospođa Snježana iz računovodstva im je navela samo neke poslove koji pripadaju u njenu domenu te im pokazala i konkretne ulazne i izlazne dokumente koje obrađuje.

U tajništvu su učenici prvo poslušali tajnicu škole, gospođu Klementinu koja im je također objasnila koje uredske poslove obavlja, a zatim i gospođu Božicu (administratoricu) koju su već prije više puta individualno posjetili zbog izdavanja različitih potvrda koje su im bile potrebne.

Učenici su zaključili da je rad u uredima zanimljiv, zahtjevan, izazovan i da se pri njegovom obavljanju mora biti fokusiran kako se ne bi potkrale pogreške. Ovim putem zahvaljujemo još jednom djelatnicama na susretljivosti i pomoći učenicima u shvaćanju što sve uredski poslovi obuhvaćaju te kako se oni obavljaju.

Snježana Gretić, prof.