Predavanje predstavnica Plave lagune

Autor: Ljiljana Kasapović, 23. 10. 2023.

Dana 20. listopada 2023. u VND-u naše škole održana je prezentacija Posao u Plavoj laguni kompanije Plava laguna za učenike svih ugostiteljskih razreda čiji se hoteli nalaze se u Istri, u Poreču i Umagu.

Učenici su imali priliku vidjeti i čuti uvjete poslovanja u hotelima poznate kompanije. Predavačice su učenicima ponudile i predstavile tri projekta koja su njima interesantna: obavljanje ljetne stručne prakse u obimu 182 sata uz određenu naknadu za učenike drugih razreda, mogućnost dobivanja stipendija za sve uzraste i ugovornu obvezu za stipendiste nakon završetka školovanja u trajanju tri mjeseca.

Da bi učenici mogli konkurirati za ljetnu stručnu praksu, moraju proći strogu selekciju koja se odnosi na ocjene iz stručnih predmeta i prakse, ocjene iz vladanja, razgovor s roditeljima te učenicima o njihovoj motivaciji zašto to žele. Ukoliko bi se odlučili na obavljanje ljetne stručne prakse u njihovim hotelima, učenicima troškove puta, smještaja i prehrane za vrijeme boravka snosi hotelijersko poduzeće.

Učenici na praksi dobivaju svoje mentore koji ih vode i prate u izvršavanju obveza, ocjenjuju i daju preporuku za posao.

Predstavnice Plave lagune iznosile su svoja iskustva s učenicima prijašnjih generacija, a istaknule su i da su trojica naših bivših učenika bili njihovi stipendisti te su uspješno odradili svoju ugovornu obvezu. Čestitamo im na tome!

Hoće li učenici iskoristiti jednu od ponuđenih mogućnosti, ovisi samo o njima.

Ljiljana Kasapović, prof.