Stručna ekskurzija djelatnika Škole povodom Dana učitelja

Autor: Manuela Kojić, 10. 10. 2023.

Povodom Dana učitelja organizirana je 6. i 7. listopada 2023. stručna ekskurzija za djelatnike Škole.

Prvi dan ekskurzije bio je rezerviran za obilazak grada Szeged u Mađarskoj, najvećeg grada na rijeci Tisi. Szeged je po broju stanovnika treći grad u Mađarskoj, grad arhitekture, kulture, umjetnosti, tradicije... preporuka svakome tko se uputi u obilazak europskih gradova. Uz stručno vodstvo obišli su Trg Dugonić, Rektorat sveučilišta, Crnu kuću, Trg mučenika, Katedralni trg sa zavjetnom crkvom, Palaču kulture i ostale znamenitosti ovog prekrasnog grada. Nakon razgledavanja, uslijedilo je slobodno vrijeme za kavicu i uživanje u prekrasnom jesenskom vremenu u „gradu Sunca“. U poslijepodnevnim satima krenuli su prema Rumunjskoj i gradu Temišvaru. Odsjeli su u hotelu Timisoara u samom centru grada.

Drugi dan ekskurzije prošao je u obilasku znamenitosti Temišvara: Trg pobjede, Opera, Nacionalno kazalište, Rumunjska saborna crkva, Trg slobode, Gradska vijećnica, Trg jedinstva... Temišvar je zaista biser zapadne Rumunjske na ušću rijeke Begej i Tamiš s preko 300 tisuća stanovnika (4. najveći grad u Rumunjskoj), bogat poviješću i poznat po svojoj multikulturalnosti. Nakon obilaska grada, moglo se prošetati uz rijeku Begej, popiti kavicu i obići trgovački centar Iulius mall. Puni dojmova, uputili su se u Našice.

Manuela Kojić, školski knjižničar