Obilježen Dan škole

Autor: Ana Štefelić, 19. 6. 2023.

Dana 7. lipnja 2023. u višenamjenskoj dvorani Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice održana je svečanost obilježavanja Dana škole.

Na ulazu u školu gosti su imali priliku vidjeti i čuti Isidora, Vilhelminu, Ružu, Štefu i Tomislava Kršnjavog. Vremeplovom o Kršnjavom uvela nas je prof. savjetnica Dunja Irha s učenicima Anitom Kostreš, Dorom Gabelić, Darijom Hohoš i Ivanom Kojićem. Slavno ime naše škole ponio je Lovro Knežević. Digitalni plakat koji je upotpunio program Dana škole izradila je učenica 3. pmg, Ana Turičar.

Na početku svečanosti čuli smo svečanu izvedbu himne koju su na flauti i klarinetu odsvirale učenice 1. pmg Iva Hlavati i Anja Hrčka. Ravnatelj škole Željko Filjak zaključio je kako je školska godina 2022./2023. donijela nikad bolje rezultate učenicima i njihovim profesorima.

Zatim smo imali priliku čuti individualne scenske nastupe sa Županijskog susreta Lidrano 2023.  Noa Kolđeraj kazivao je stihove Adite Arapi Moja zemlja, a Marta Žužić pjesmu Sonje Jambor Ja sam. Njihove su mentorice bile profesorice Marina Pavičić i Leopoldina Mijatović.

Kako o ljubavi, školi i svojim problemima misli današnja generacija pokazali su nam učenici 3. bog: Dora Gabelić, Nika Kuricek, Sara Knežević, Ivan Kojić, Ana Pavlus, Marko Pritišanac i Marko Stilin uz tehničku podršku Marka Lovrića. Iz prošlogodišnjih je improvizacija i vježbi sa sati Dramskog odgoja nastala scenska igra U potrazi za dramom pod mentorstvom prof. Leopoldine Mijatović.

Od 26. do 28. travnja u Vodicama je održana Državna smotra LIDRANO 2023. na kojoj su sudjelovali učenici medijske skupine - Lucija Jurić, Nino Balog i Luka Koren te mentorica prof. Marina Pavičić. Gosti su u nastavku imali prilike poslušati radio emisiju Urijetko i ugusto.

U nastavku programa uslijedila je dodjela nagrada učenicima koji su svoje srednjoškolsko obrazovanje prošli s odličnim uspjehom te učenicima koji su sudjelovali na županijskim i državnim  natjecanjima. Također je i predsjednik Udruge računovođa i financijskih djelatnika Našice Dražen Ibriks uručio novčane nagrade učenicima koji su sudjelovali na natjecanju iz Računovodstva. Nagrađene su učenice Iva Buljan (4. b EK), Petra Gubeljak (4. a EK) i Laura Kojić (4. a EK) mentorice profesorice Lidije Lovrić.

U  predvorju višenamjenske dvorane mogli su se pratiti sadržaji sa svih važnih događanja, putovanja, Erasmus projekata, natjecanja i susreta Industrijske, Ekonomske i ugostiteljske škole te Gimnazije. Digitalni kolaž pripremile su knjižničarke, profesorice Manuela Kojić i Sanja Kurucić.

Zajedno s profesorima, voditeljima projekata i radionica ovogodišnjeg Dana otvorenih vrata i Festivala znanosti pripremljena je izložba čija je zajednička tema bila Projekt kreativnog tjedna, a vodila ju je prof. Manuela Kojić.

Nakon svečane akademije i razgledavanja izložbe održan je prigodan domjenak, a pripremili  su ga učenici 1. ugo, 2. a ugo i  2. b ugo te stručni nastavnici Ana Mirković, Silvija Nekić, Stanislav Vinković i Jerko Amidžić.

Tijekom domjenka, a povodom stote obljetnice smrti Dore Pejačević puštala se lista skladbi koju je uredila profesorica savjetnica Romana Borš Mačak. Gosti su se zabavljali i uz igru Život cvijeća.

Pjesmom Thank you for the music koju su izvele učenice 3. jg Iva Bogdanović i Marta Žužić te učenica 3. bog Antonija Škrnjug, a riječima Dore Pejačević „Tko želi ljubiti život taj mora živjeti ljubav” svečanost je privedena kraju.

Voditelji svečane priredbe bili su učenici 3. jg Marta Žužić i Ivan Dragić. Program je osmislila profesorica Ana Štefelić u suradnji s Aktivom hrvatskoga jezika.

Ana Štefelić, prof.

« Svibanj 2024 »