Predavanje na temu „Sportski menadžment: upravljanje rukometnim klubom“

Autor: Danica Čiček, 25. 5. 2023.

Predavanje na temu sportski menadžment pod radnim nazivom Upravljanje rukometnim klubom, održano je 23. svibnja 2023. za učenike naše škole (dva razreda ekonomske struke i pet razrednih odjeljenja gimnazijskih programa) u višenamjenskoj dvorani.

Gosti predavači bili su Josip Ergović, predsjednik rukometnog kluba Nexe i Vedran Zrnić, sportski direktor kluba.

Ideja za ovo predavanje vezana je uz nastavni predmet Uvod u poslovno upravljanje (2. razred ekonomske struke) i moglo se jasno kroz izlaganje vidjeti/čuti:

• Strateški menadžment (upravljanje) u rukometnoj organizaciji
  • Menadžment i organizacija kluba
  • Značenje marketinga i komunikacije između kluba i javnosti (navijača, sponzora, lokalne zajednice)

Nekoliko redaka o RK Nexe…

Sportskim uspjesima i organizacijom rada ušli su u kategoriju europskih klubova koji imaju puno veći budžet i tradiciju. Sve domaće utakmice igraju pred punom dvoranom. Naglasili su da 30% publike jesu djeca ispod 12 godina te smatraju da rukomet kao sport ovih prostora ima budućnost.

Iz vizije kluba može se vidjeti da je rukometni klub Nexe moderan europski klub koji se natječe u nacionalnom i međunarodnom sportskom okruženju, te je važan primjer rukometa u Hrvatskoj i Europi. Stvaraju okruženje prepoznatljivo po rukometu i u kojem se igrači razvijaju i napreduju te ostvaruju postavljene ciljeve.

Razvoj RK Nexe zasniva se na tri ključne odrednice razvoja, a to su organizacija kluba, odnos s partnerima i sportski rezultati. Poseban naglasak je na tome da su im to najveće snage, koje im daju prednost nad konkurentima.

Učenicima su predstavljeni budući ciljevi i projekti Kluba te ostvarenja u proteklih nekoliko sezonama.

…lijepa i uspješna sportska-rukometna priča sportske organizacije koja ima jasnu viziju, dobro osmišljenu strategiju za ostvarenje pravilno postavljenih i rangiranih ciljeva.

Danica Čiček, prof.

« Svibanj 2024 »