Državno natjecanje iz španjolskog jezika 2023.

Autor: Marija Božičanin, 17. 5. 2023.

Ove školske godine po prvi puta u povijesti naše škole učenik naše škole je sudjelovao u natjecanju iz španjolskog jezika. Učenik 4. razreda jezične gimnazije Nino Balog svojim je  trudom i radom postigao veliki uspjeh (1. na županijskom natjecanju) te je pozvan na državno natjecanje.

29. državno natjecanje iz francuskog, španjolskog i talijanskog jezika održano je od 10. do 12. svibnja 2023. Godine u Gimnaziji dr. Ivana Kranjčeva u Đurđevcu. Naš Nino je natjecanje završio kao izvrstan 6. u državi u kategoriji A, za učenike koji su španjolski učili 240 sati, čime je njegov uspjeh još značajniji jer španjolski uči tek drugu godinu i upola manje sati od većine natjecatelja u kategoriji.

Ispit se sastojalo od tri dijela. Prvi dan prijepodne održan je pisani dio ispita (zadaci slušanja s razumijevanjem, čitanja s razumijevanjem, upotreba jezika i pisanje sastavka), poslije podne su održana usmena izlaganja prezentacija na zadanu temu La sabiduría en la cultura española, koje su natjecatelji ranije pripremili i izlagali pred svim ostalim sudionicima natjecanja, mentorima i državnim povjerenstvom.

Drugi dan održan je treći dio ispita: razgovor s izvornim govornikom i članovima prosudbenog povjerenstva na dvije teme uz tekstni i slikovni predložak.

Domaćini su organizirali prigodan program svečanog otvaranja, predavanje Đurđevečka jezična razglednica prof. dr. sc. Velimira Piškoreca te razgledavanje kulturnih znamenitosti grada Đurđevca. Na službenom zatvaranju državnog natjecanja prisustvovali su i veleposlanici Italije, Španjolske i Francuske te dodijelili sudionicima nagrade.

Nino je pohvaljen za odlično predstavljen rad te otvorenost i marljivost. Ne možemo biti ponosniji!! Čestitamo!!!!!"

Marija Božičanin, prof.

« Svibanj 2024 »