Dani medijske pismenosti - Radionica „Digitalni mediji i mentalno zdravlje“

Autor: Lidija Lovrić, 26. 4. 2023.

Učenici 4. b ekonomske sa razrednicom Lidijom Lovrić uključili su se u projekt 6. Dani medijske pismenosti u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja, koji se održavaju od 24. do 30. travnja 2023., s aktivnostima i u tjednima prije i poslije toga.

Dana 26. travnja učenici 4. b ekonomske pod satom razrednika sudjelovali su u radionici „Digitalni mediji i mentalno zdravlje“.  Naglasak radionice je bio na utjecaju medija i društvenih mreža na mentalno zdravlje mladih što je povezano sa ovogodišnjim sloganom Dana medijske pismenosti  “U ravnoteži – online i offline”.

Učenici su pogledali kratku video lekciju preuzetu s portala medijskapismenost.hr, koji je glavna komunikacijska platforma Dana medijske pismenosti. Nakon toga su u grupama promišljali, razgovarali i zapisivali na radnom listiću odgovore na postavljena pitanja. Razmjenjivali su iskustva o tome koliko vremena provode na internetu i društvenim mrežama svakog dana, što obično rade kada koriste društvene medije, kako se tada osjećaju, smatraju li da previše vremena na društvenim mrežama može utjecati na njihovo raspoloženje, postoje li aktivnosti koje vole raditi offline, poput druženja sa prijateljima ili čitanje knjige i može li previše vremena na internetu utjecati na njihovo fizičko zdravlje i sl. Nakon kratke rasprave svaki predstavnik skupine zaključke je napisao na Padlet.

Lidija Lovrić, prof. mentor

« Svibanj 2024 »