Dan planeta Zemlje

Autor: Marina Međurečan, 24. 4. 2023.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Ovogodišnji Dan planeta Zemlje obilježava se pod temom “Ulagati u naš planet”

Planet Zemlja je suočen s izazovom klimatskih promjena i propadanja biološke raznolikosti, a naša je dužnost osigurati održivu budućnost planeta. Priroda može bez ljudi, ali ljudi ne mogu bez nje te je važno osvijestiti javnost kako je održivi razvoj jedini od kojeg imaju korist i priroda i ljudi, usredotočen na prirodne procese, nove zelene tehnologije i inovativno razmišljanje koji mogu obnoviti svjetske ekosustave. Na svakome od nas je da uložimo u Zemlju ne samo zato što nam je stalo do očuvanja prirodne sredine, već zbog toga što u njoj i od nje živimo.

Ove 2023. godine obilježava se 53. obljetnica Dana planeta Zemlje. U našoj školi obilježili smo izložbom u holu koje su postavile učenice 2. a og , Magdalena Benović , Lana Kerhat i Nikolina Mrak. Učenice sudjeluju i u izradi plakata u Canvi na temu Dana planeta Zemlje 2023.

Učenice su u suradnji s učenicima Gimnazije Matija Mesić iz Slavonskog Broda napravili plakate u Canvi koje možete pogledati na ovoj poveznici:http://bitly.ws/GYcJ

Marina Međurečan, prof.

« Svibanj 2024 »