Sudjelovali smo u Natječaju za učenike srednjih škola na temu „Zaštiti svoj novac“

Autor: Tanja Horvat, 28. 3. 2023.

Hanfa je i ove godine raspisala natječaj povodom obilježavanja Svjetskog tjedna novca ( Global Money Week ). U natječaju „Zaštiti svoj novac“ su mogli sudjelovati učenici srednjih škola s područja Republike Hrvatske. Budući da su digitalne financijske prijevare sve su češće, pozvani su učenici da uz pomoć mentora problematiziraju ovu temu kako bi sebi, ali i drugima pomogli zaštiti svoj novac. Cilj natječaja bio je educirati i potaknuti mlade na razmišljanje o financijskim prijevarama, posebno onih putem interneta i društvenih mreža. Namjera Hanfe je bila ovim natječajem osvijestiti učenike te ih potaknuti da kroz osmišljavanje videorada upute poruku potrošačima da ne nasjedaju na razne oblike prijevara kojima je moguće ostati bez novca u digitalnom okruženju.

Našu školu su predstavili učenici 4. a ekonomske škole: Judita Gašparić, Laura Kojić, Rea Markulić i Ante Pejić. Uz mentorsku podršku Danijele Puhanić, prof. i Tanje Horvat, prof. osmislili su i izradili videorad kojim su nastojali educirati i potaknuti mlade na razmišljanje o financijskim prijevarama, posebno onih putem interneta i društvenih mreža. Pozitivnom ozračju, pri izradi videouratka, pridonosio je čitav 4. a razred, a glasove su posudili Sanja Slokan i Vedran Tomljanović.

Učenici su bili vrlo kreativni i uložili su hvalevrijedan trud koji je rezultirao videouratkom koji možete pogledati ovdje https://youtu.be/eeA-YJghyEI. Učenici su nagrađeni prigodnim nagradama.

Danijela Puhanić, prof i Tanja Horvat, prof. mentor

« Svibanj 2024 »