Financijska pismenost – Europski i svjetski tjedan novca

Autor: Lidija Lovrić, Danijela Puhanić, 22. 3. 2023.

Tijekom školske godine 2022./2023. uspješno smo realizirali projekt Financijska pismenost (2. ciklus edukacije učenika prvih razredna naše škole) zahvaljujući podršci Instituta za financijsko obrazovanje Štedopis iz Zagreba. U provedbi aktivnosti korištena je stručna i brojna literatura, video sadržaji i udžbenik o osobnim financijama za srednje škole „Moj novac, Moja budućnost“.

Kako odgovorno upravljati svojim novcem, kako štedjeti više, a trošiti manje te kako pametno ulagati, samo su neka od svakodnevnih pitanja. U module za poboljšanje financijske pismenosti Zaštita potrošača, Novac, Financijske institucije i financijski proizvodi, Planiranje osobnih financija bili su uključeni učenici prvih razreda – 1. a OG, 1. b OG, 1. PMG, 1. JEZ i 1. ek.

Povodom obilježavanja Europskog i svjetskog tjedna novca, 21. ožujka 2023. održano je završno predavanje na temu „Moj novac, moja budućnost“, panel rasprava i provjera znanja putem Kahoot kviza. U završnom dijelu učenici su pogledali dva edukativna video sadržaja iz područja štednje i ulaganja.

Dvadeset najuspješnijih učenika nagrađeno je udžbenikom „Moj novac, moja budućnost“ koji će im pomoći u daljnjoj edukaciji iz područja financijske pismenosti te omogućiti odgovorno financijsko ponašanje i izradu osobnih proračuna.

Pripremu, edukaciju i panel raspravu proveli su učenici ekonomske struke: Nives Gvozdenović, Laura Kojić, Rea Markulić i Viktorija Mešić iz 4.a ekonomske te Iva Buljan, Stella Kovač, Niko Perlić i Marina Tušek iz 4.b ekonomske uz voditeljice projekta  Danijelu Puhanić, prof. i Lidiju Lovrić, prof.

Lidija Lovrić, prof. i Danijela Puhanić, prof.

« Svibanj 2024 »