POSLOVNI IZAZOV 2023. – 10. državno natjecanje

Autor: Danica Čiček, Vesna Dudjak, 14. 3. 2023.

Poslovni izazov 2023.  je natjecanje u kojem učenici srednjih škola razvijaju i prezentiraju svoje poduzetničke ideje stvarajući nova rješenja i inovacije, ove godine na temu: „Mobilne aplikacije i platforme u suvremenom poslovanju“. Zadatak je iskoristiti potencijal mobilne industrije i kreirati novu vrijednost na tržištu jer su telefoni, tableti i računala postali dio naše svakodnevice. Dok su se mnoga tržišta borila za opstanak tokom pandemije COVID 19, ova industrija je bilježila samo rast prihoda.

Na natjecanju su iz naše škole sudjelovala dva tima iz 3. razreda ekonomske struke:

1. tim: Tea Lukačić i Katarina Vidmar čija tvrtka nosi naziv „Elegante d.o.o.“, a djelatnost kojom se bave je proizvodnja i prodaja personaliziranih parfema, mentorica Danica Čiček, prof.
  2. tim: Matea Bošnjak, Karla Bućo i Lea Jakobek čija tvrtka nosi naziv „Vinter d.o.o.“, a bave se izradom digitalne vinske karte, mentorica Vesna Dudjak, prof.

Timovi su snimili video s elementima prezentacije kojim su trebali prikazati komparativne prednosti i druge potencijale svoje lokalne zajednice te uvjeriti povjerenstvo da su izabrali dobar put za osnivanje svoje tvrtke, da je ideja ostvariva, a tvrtka održiva.

Nakon izlučnog postupka, u finale se plasirala tvrtka Vinter d.o.o. koja će imati priliku prezentirati svoju ideju 23. ožujka 2023. godine u Zagrebu.

Čestitamo članovima oba tima koji su pokazali izrazito veliku kreativnost, originalnost i stručno znanje, a timu Vinter d.o.o. želimo puno uspjeha u finalu državnog natjecanja!

Danica Čiček, prof., Vesna Dudjak, prof.

« Svibanj 2024 »