Humanitarno Valentinovo

Autor: Nikolina Pavlović, 14. 2. 2023.

Ljubi i čini što hoćeš. (sv. Augustin)

Iako ova misao svetoga Augustina naizgled djeluje liberalno i u svim pitanjima srca dopustivo, zapravo nam progovara o ozbiljnosti ljubavi, posljedicama i samoj naravi ljubavi koja uvijek prerasta u željeti dobro ljubljenoj osobi, u žrtvu za tu osobu i, u konačnici, ljubimo li nekoga - ne možemo mu činiti zlo.
Sveti Valentin, mučenik, zaštitnik zaljubljenih, prema jednoj je legendi zaručnike rado darivao mirisnim ružama koje je jako volio, a koje su trebale biti izraz njegove želje da imaju sretno bračno zajedništvo.

Iako su naši mladi još daleko od bračne ljubavi, vrijedi ih potaknuti da o ljubavi promišljaju, da u njoj rastu i sazrijevaju. Stoga smo ove godine osmislili nekoliko aktivnosti kojima smo spojili humanost i romantiku mladenačkih zaljubljenosti.

Učenice 3. kuhara (Ivana Pajtel, Petra Đurasek, Ivana Durmiši), 4. a ek (Iva Buljan, Jelena Galić, Nikolina Huber i Nikolina Perić) i učenici 4. jg (Tino Ostrun, Rea Potnešil, Kiara Repka, Lara Špac, Stjepan Gubić) ukrasili su srca od tijesta.

Ana Turičar (3. pmg) izradila je predivne čestitke, a učenici 3. ek (Lea Jakobek) i 1. ek (Luka Basa, Jelena Bilić, Dominik Peršić, Ingrid Gliša) pobrinuli su se za marketing.

Prof. Nikolina Pavlović u digitalnom alatu Canva dizajnirala je straničnike za knjige.

U školskom su holu na Valentinovo sve uradke prodavali učenici 1. a og (Inga Lah), 1. b og (Erika Begić, Eleonora Begić, Ana Stefani Kumrić), 2. pmg (Marta Blagojević, Petar Keglević) i učenici 3. ugo (Petra Đurasek, Karlo Komjetan).

Sva će zarada od prodanih rukotvorina biti uložena u akciji Pruži ruku - daruj osmijeh.

U isto su vrijeme, učenici 1. a og (Ema Marasović, Leona Kovačić, Ema Devald i Inga Lah) i učenica Dunja Golub (4. b og) pokrenule ljubavnu poštu i u knjižnici postavile kutiju za pisamca koja su se na samo Valentinovo dijelila u obje smjene.

Nikolina Pavlović, prof. vjeronauka

« Svibanj 2024 »