Sveti Nikola posjetio mališane

Autor: Kristina Knežević, 21. 12. 2022.

Prosinac je mjesec darivanja pa je tako i ove godine, već tradicionalno,  našu školu posjetio sv. Nikola, ali nešto kasnije nego što je uobičajeno. Sveti Nikola jako voli djecu i za darove, darivanje i dječje veselje nikada nije kasno, složila su se i djeca pa su ga dočekala. Četrdesetak mališana pozorno je pratilo program u višenamjenskoj dvorani  i s nestrpljenjem iščekivalo dolazak omiljenog im sveca i zaštitnika.

Program koji im je kratio vrijeme otvorili su učenici 3. jezične gimnazije (Iva Bogdanović, Corina Ružić, Ivana Đanić, Ivan Dragić, Paula Puhanić, Jana Čejka, Lana Zebić), 3. b OG (Dora Gabelić, Antonija Škrnjug) i 1. a OG (Leona Kovačić) pjevajući i svirajući pjesmu Božić dolazi, pod vodstvom prof. Luke Dragića. Nakon toga uslijedila je predstava Dobro je činiti dobro koju su izveli učenici 3. AGRO (Lana Panić, Nika Trepač, Anja Stojaković, Valnea Ćutek, Josip Paljušić, Svjetlana Stanisavljević, Mateo Španović, Mislav Vitez, Denisa Matišić Čalić) za koju ih je pripremila prof. Ana Štefelić.  I dalje se nastavilo u veselom tonu te su zajedničkom izvedbom pjesama Sveti Niko i  Zvončići,  mališani i učenici dozvali sv. Nikolu. Program je pripremila profesorica Kristina Knežević, a vodile su ga učenice 2. OPO, Anđela Kruljac i Lea Ivanković, a pomagačice sv. Nikoli bile su također učenice 2. OPO, Lana Abičić, Dorotea Kljajić i Tereza Saher.  Za lijepi izgled pozornice zaslužni su učenici 2. OPO koji su izradili papirnate ukrase i pahuljice i učenici 3. jezične gimnazije koji su postavili rekvizite na pozornicu. U organizaciji priredbe i darivanju djece sudjelovali su članovi Sindikata: prof. Ivan Bošnjak, prof. Dunja Irha Baričević, prof. Goran Knežević i  prof. Josip Kršan.

Dolaskom svetog Nikole uslijedilo je fotografiranje i darivanje mališana. Zadovoljstvu i sreći nije bilo kraja… Vidimo se i sljedeće godine!

Kristina Knežević, prof.

« Svibanj 2024 »