Ostvarena izvanučionička nastava u Zagrebu

Autor: Snježana Gretić, 15. 12. 2022.

Dana 10. prosinca 2022. učenici 2. a UGO (kuhari), 2. b UGO (konobari) i 2. razreda ekonomske struke u pratnji predmetnih nastavnika i razrednika Anđelka Puljića, Jerka Amidžića i Snježane Gretić ostvarili su izvanučioničku nastavu u Zagrebu.

U okviru nastavnih predmeta iz područja struke (Organizacija poslovanja ugostiteljskih poduzeća i Poduzetništvo) posjetili smo Tehnički muzej Nikola Tesla, Advent i na povratku tematski park „Salaj“ kod Čazme. U muzeju smo se uz stručno vodstvo upoznali s razvojem tehnike kroz povijest te prisustvovali predavanju o životnom putu i mnogobrojnim izumima Nikole Tesle. Demonstracija izuma bila je zanimljiva i interaktivna, što je učenicima posebno privuklo pažnju. Nakon toga uslijedio je obilazak štandova i ostalih čari Adventa u širem centru grada, gdje su učenici mogli vidjeti i kušati nešto od šarolike gastronomske ponude i sami se uvjeriti u to zašto je zagrebački Advent jedan od najljepših u Europi.

U kasnim popodnevnim satima uputili smo se prema Čazmi, točnije Grabovici gdje obitelj Salaj već dulji niz godina vodi tematski park. Tamo smo još jednom doživjeli veličanstvenu božićnu čaroliju u punom sjaju. Milijuni lampica i ukrasa zaista ostavljaju bez daha.

Kako slike govore više od tisuću riječi, pogledajte galeriju fotografija.

Snježana Gretić, prof.

« Svibanj 2024 »