Učenice i profesorice ekonomske škole sudjelovale na konferenciji „Poduzetnički mindset“ u Zagrebu

Autor: Ljiljana Kasapović, 17. 10. 2022.

Dana 12. listopada 2022. g. učenice 3. razreda ekonomske struke Lea Jakobek i Anamarija Špoljarić te profesorice Danica Čiček i Ljiljana Kasapović sudjelovale su na konferenciji „Poduzetnički mindset“ u Zagrebu koja je održana u vrlo efektnom prostoru u Laubi u organizaciji časopisa Poduzetnik.

Konferencija se održava već četvrtu godinu zaredom, a ove godine nosila je naziv „Poduzetnički mindset - unbreakable/neslomljivi što je simboličan naziv, kako za poduzetnike, tako i za sve osobe bez obzira čime se bave.

Program je bio koncipiran na način da su se poduzetnici predstavljali iznoseći svoje motive bavljenja poduzetništvom, poteškoće s kojima se susreću na tržištu, prednosti i nedostatke, a predavanje su završavali s porukama i savjetima. Vrlo dojmljiva predavanja održali su poduzetnik Jako Andabak (vlasnik Bizovačkih Toplica) i Lada Tedeschi Fiorio članica Uprave Atlantic Grupe čiji se govor može poslušati u priloženoj poveznici.

Također, jedan od predavača bio je i naš bivši učenik Našičanin Nikola Kapraljević suvlasnik i operativni direktor IT tvrtke Infinum koji je istaknuo da je ponosan na osnivanje Infinum zaklade i na pružanje pomoći mladim ljudima:

Infinum zaklada pokrenuta je kako bismo vratili nešto zajednici. Jedan posto profita doniramo u dobrotvorne svrhe – pomažemo klincima, promičemo STEM i unaprjeđujemo obrazovanje.

Uglavnom, svi su isticali kako je poduzetništvo stil života i kada se jednom uđe u poduzetništvo, teško se iz njega izlazi. Kako je to izgledalo, detaljnije možete pogledati u priloženim poveznicama.

U nastavku su dojmovi naše učenice:

Lea Jakobek:

Meni je na konferenciji bilo i više nego dobro. Atmosfera je bila ugodna pa sam se osjećala vrlo opušteno. Govori poduzetnika i njihove priče bile su zanimljive i motivirajuće. Drago mi je da sam dobila priliku i posjetila upravo tu konferenciju.

Ljiljana Kasapović, prof.

« Svibanj 2024 »