Sudjelovanje na državnom natjecanju – Digitalni poduzetnički inkubator

Autor: Barbara Knežević, Barbara Bošnjak, 6. 7. 2022.

U periodu od ožujka do lipnja 2022. tim učenika iz 3. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije kojeg čine Ivan Cimerman, Rebeka Čmelak, Mirna Golub i Filip Škrnjug pod mentorstvom profesorica Barbare Bošnjak i Barbare Knežević uspješno su sudjelovali u projektu Digitalni učenički inkubator kao državnom natjecanju u etapnom razvijanju poduzetničkih projektnih ideja i ispunili sve faze razvoja projekta prema unaprijed zadanim i propisanim kriterijima.

Program 2. generacije Digitalnog učeničkog inkubatora koji se odvijao na Stellar platformi isključivo u virtualnom okruženju, usmjeren je na razvijanje poduzetničkog duha kroz projektne ideje od kojih šira lokalna zajednica ima direktnu korist.

Osim samog pisanja projekta i razrade projektne ideje, učenici su sudjelovali u edukacijama koje su ih pripremale za razvoj i pisanje iste. U okviru aktivnosti Digitalnog učeničkog inkubatora, mentorice su promicale odgojno-obrazovni rad te podupirale, razvijale i unaprjeđivale aktivnosti učenika u području kreativnosti, inovacija i poduzetništva kroz mentoriranje projektnog tima „Paket sreće“. Po završetku natjecanja svim su sudionicima dodijeljeni certifikati kojim se potvrđuje njihov plasman na državnu razinu natjecanja time što su uspješno savladali sve etape pripreme projektnog prijedloga.

Detaljnije o projektnoj ideji pročitajte OVDJE

profesorice Barbara Bošnjak i Barbara Knežević

« Svibanj 2024 »