Dovršen eTwinning projekt

Autor: Adrijana Rajić, 23. 6. 2022.

Posljednjim danom nastavne godine završen je rad na eTwinning projektu Once upon the Time the West, History and Story. Cilj projekta je istražiti povijesnu pozadinu osvajanja američkog zapada, povijest westerna te usporediti povijesnu i kinematografsku perspektivu istih događaja. Učenici su razvijali kritičko mišljenje, usvajali vokabular povezan s poviješću i kinematografijom te predstavili utjecaj povijesti na identitet naroda kroz moć naracije. Projektne aktivnosti odradile su učenice 1. razreda jezične gimnazije Ivona Babić, Sara Bosilj, Natali Budoš, Patricija Orban, Veronika Pastrećka, Zvjezdana Saveljić, Lucija Vidak i Ana Vuković u sklopu nastave Engleskoga jezika, pod mentorstvom predmetnog profesora.

Radom na projektu, učenice su razvile vještine korištenja IKT-a, a kako im je ovo bio prvi susret s TwinSpace-om, nadam se kako će u budućnosti se odvažiti na sudjelovanje u ovom obliku rada i s nastavnicima drugih predmeta.

Suradnja i komunikacija među partnerskim školama iz Francuske, Poljske i Rumunjske je ostvarena putem video konferencija, foruma i chata, kao i e-poštom. Tijekom provedbe ovog eTwinning projekta korištene su pedagoške inovacije, kao i velik broj web alata, a sve aktivnosti su dokumentirane u TwinSpaceu.

Adrijana Rajić, profesor savjetnik

« Svibanj 2024 »