"Putevima vinskih cesta do kuhinje"

Autor: Ana Mirković, 13. 10. 2021.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana turizma u feričanačkoj vinariji, tvrtke Osilovac d.o.o., održana je edukativna radionica za učenike 2. razreda kuharskog i konobarskog smjera Srednje škole Isidora Kršnjavoga. Kroz proizvodnju i stari podrum proveo nas  je enolog vinarije Enosophia Martin Kovačević, koji je učenike upoznao s cijelim procesom proizvodnje i dobivanja vina.

Izvrsno ostvarena suradnja između srednje škole Isidora Kršnjavoga i tvrtke Osilovac d.o.o. pokazala se kao pun pogodak i za učenike, ali i za nastavnike.

Stručnu  i edukativnu  radionicu završili smo u Vincilirskoj kući, poznati ugostiteljski objekt na prestižnom vinskom položaju Goveđa glava, gdje nas je dočekao kuhar Gastro marketa Neven Novaković koji je pripremio izvrsna jela pod pekom te nas okrijepio pićem i tim dijelom upotpunio našu priču “Putevima vinskih cesta do kuhinje“.

Uz učenike kuharskog i konobarskog smjera u terenskoj nastavi sudjelovali su stručni učitelji Stanislav Vinković, Ana Mirković i Jerko Amidžić.

Zahvaljujemo vinariji Enosophia, NEXE, našim domaćinima Nevenu Novakoviću i Martinu Kovačeviću te DVD-u Donja Motičina na posuđenom kombi vozilu.

Ana Mirković, stručni učitelj kuharstva

« Svibanj 2024 »