Ostvarena suradnja našičkih volonetra s Centrom za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek

Autor: Anđelko Cvijetović, 31. 7. 2020.

Nakon nedavnog radnog sastanka, koji je održan 15. srpnja u Našicama, između predstavnika ŠVK i udruge Otvoreno srce s Centrom za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek, dogovorena je volonterska suradnja naših članova.

Centar su predstavljali predsjednik Tomislav Ramljak, dopredsjednik Ljudevit Ostoić te Tena Zalović, soc. pedagog, stručna suradnica i zaposlenica udruge. Dogovorena je dugoročna suradnja te je 29. srpnja ostvarena i prva zajednička aktivnost za dobrobit lokalne zajednice, posebice djece, mladih i skupina s posebnim potrebama.

Naime, Centar za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek kupio je kuću u Našicama (Ivana Mažuranića 6), na prijedlog Centra za socijalnu skrb Našice, koji provodi program poludnevnog boravka za djecu u riziku. Djelatnici Centra i volonteri udruge Otvoreno srce bili su u akciji čišćenja kuće i dvorišta, a ono što slijedi nakon toga je rušenje objekta, ishodovanje projektne dokumentacije i dozvola te izgradnja novog Edukacijskog centra i poludnevnog boravka za djecu u riziku. Novost je što će volonteri udruge Otvoreno srce dobiti jednu prostoriju, a ona će biti namijenjena za volonterske aktivnosti i usmjereni rad s osobama sa sindromom Down.

U aktivnosti je sudjelovalo ukupno 30ak volontera, a uz volontere našeg ŠVK i udruge Otvoreno srce svoj su doprinos ugradili i lovci Lovačkog društva Našice - Đurđenovac i Tomo Mikulić, vatrogasci DVD Našice i Marijan Gajski, Komunalno poduzeće Našice, Hrvoje Žiha i gosp. Predrevac.

Velika zahvalnost zagrljajem našem najmlađem volonteru Ivanu Poljaku koji je radio jednakim tempom kao i svi te Ivanovim  roditeljima Ireni i Antoniu.

Što se tiče zainteresiranosti za VOLONTIRANJE uskoro ćemo imati još aktivnosti, a za nacionalnu akciju tijekom rujna Hrvatska volontira, svakako ćemo dati naš kvalitativni doprinos iz socijalnog poduzetništva i inkluzije osoba s Down sindromom.
Od srca zahvalnost i blagoslov svima koji ste sudjelovali i svi koji ste imali volju, a Vis magis vas je spriječila!

Anđelko Cvijetović, prof.

Popis volontera

1. Marija Kozlevčar Božičanin, profesorica

2. Martina Malijurek, studentica soc.pedagogije

3. Lea Valenčak, maturantica

4. Magdalena Šubić, 3. razred šumarske škole Karlovac

5. Mihael Vrbanić, maturant

6. Tamara Sajda, maturantica

7. Ida Raich, maturantica

8. Laura Ivanović Martić, studentica med.

9. Brigita Kukuruzović, studentica

10. Patricija Puhanić, fizioterapeut