Kvarnerska razglednica s maturalnog putovanja 3. agro, 2. strojara i 2. friz./sobosl.

Autor: Kristina Knežević, 4. 7. 2020.

U razdoblju od 29. lipnja 2020. do 2. srpnja 2020. ostvareno je maturalno putovanje učenika 3. agro, 2. strojara i 2. frizer/soboslikar na otok Krk u grad Omišalj. Učenici su putovali u pratnji profesorice Kristine Knežević, profesora Borisa Pavića i Josipa Kršana, asistentice u nastavi Marine Elijaš, a stručni vodič putovanja bio je gosp. Mijo Ćosić.

Unatoč neizvjesnoj situaciji, okupili smo se ispred škole 29. lipnja u 7,00 sati te na put krenuli pozitivni i veseli s maskama na licima. Prva destinacija koju smo posjetili bile su Fužine i prekrasno jezero Bajer. U tom zelenom srcu Hrvatske, kako ga često zovu, učenici su imali vremena za odmor, šetnju i fotografiranje. Nakon toga, nastavili smo put prema otoku Krku. Učenici su uživali u panoramskoj vožnji otokom do Omišlja. Po dolasku je uslijedio smještaj u hotel „Adriatic“, a ostatak poslijepodneva učenici su imali slobodno za odmor i kupanje.

Sljedeće jutro, nakon doručka, krenuli smo u šetnju zaštićenom park šumom sve do stare gradske jezgre u centru Omišlja te nas je vodič upoznao s bogatom kulturom i poviješću grada. Ostatak dana proveli smo kupajući se i uživajući na plaži.

Treći dan, zaputili smo se u grad Krk, gdje smo obišli Frankopanski kaštel, staru gradsku jezgru i katedralu Uznesenja Blažene Djevice Marije. Nakon toga, učenici su imali slobodno vrijeme za razgledavanje i kupovinu suvenira. Ubrzo je došao i četvrti i posljednji dan našega putovanja. Prijepodne su učenici i profesori proveli kupajući se, a poslije ručka uslijedilo je pakiranje i odlazak do Rijeke, najveće hrvatske luke, a potom odlazak u Trsat. Posjetili smo znamenitu Trsatsku gradinu, gdje su učenici imali priliku za fotografiranje prekrasnog Kvarnerskog zaljeva.

I za kraj, otišli smo u Trsatsko svetište te smo obišli crkvu i svetište u pratnji stručnog osoblja. Ondje smo se pomolili dragoj Gospi Trsatskoj i zahvalili joj na predivnim danima koje smo proveli na našem putovanju. Učenici su bili jako dobri, kulturni i pristojni te ih ovim putem pohvaljujem. Sve što je lijepo, kratko traje, ali će svima ostati u dragom sjećanju.

Kristina Knežević, prof.

« Ožujak 2024 »