Predstavljanje Filozofskog fakulteta iz Osijeka učenicima jezične i opće gimnazije

Autor: Mirjana Rajić Zebić, 22. 2. 2019.

U našoj školi je 21. veljače 2019. održano predstavljanje Filozofskog fakulteta u Osijeku – odsjeka za njemački jezik. Posjetili su nas Ana Keglević, asistentica na katedri za njemački jezik, te studenti Dominik Marinković i Melani Vincelj.

U holu škole je bio postavljen štand sa vodičima i promomaterijalima, koji su se dijelili zainteresiranim učenicima i prikazivala  prezentacija o fakultetu.

Učenicima jezične gimnazije i maturantima opće gimnazije koji bi željeli studirati njemački jezik održano je predavanje, gdje su bili upoznati sa svim studijskim grupama koje nudi Filozofski fakultet. Učenici mogu birati između nekoliko studijskih programa: njemački jezik kao jednopredmetni studij, ili kao dvopredmetni u kombinaciji sa engleskim jezikom, povijesti, hrvatskim jezikom, pedagogijom. Svake godine se nudi neka druga kombinacija. Također se na fakultetu može studirati psihologija ili mađarski jezik. Novost je da se uvodi i studij sociologije.

Predavačica, profesorica Ana Keglević je učenike posebno upoznala sa studijem njemačkom jezika, objasnila im razliku između predipolomskog i diplomskog studija. Također se studentima nudi mogućnost da biraju između profesorskog i prevoditeljskog smjera. Navela je i mogućnost školovanja u inozemstvu kroz program Erasmus. Upoznala je učenike sa zanimljivim kolegijima, koji su uvedeni kao izborni predmeti, primjerice Kazalište i drama.

Na kraju predavanja učenici su postavili nekoliko pitanja profesorici Keglević i studentima. Predstavljanje je organizirala profesorica Mirjana Rajić Zebić.

Mirjana Rajić Zebić, prof.

« Svibanj 2024 »