PROJEKT PONOS DOMOVINE

Autor: Dunja Irha Baričević, 12. 3. 2018.

Učenici škole i u ovoj školskoj godini sudjelovali su u državnom projektu Ponos Domovine. Školski tim čine: Marko Karakaš, Sara Pavelik i Kristijan Rajs koji su uz potporu sekundarne ekipe ( Klara Farkaš, Ivan Damjanović, Matej Jurinec, Laura Banaj) prošli 1. i 2. eliminacijski krug i time si osigurali sudjelovanje u 3.  međuregionalnom krugu u Vukovaru koji se održao 10. ožujka 2018.

U polufinalu  učenici su pokazali svoje znanje odgovarajući na 50 pitanja iz svih područja hrvatske kulture te znanja o domovini. Natjecalo se 10 timova iz Slavonije, odvojeno testirajući svoju spremnost. Nakon kviza znanja, uslijedio je sportski dio natjecanja u košarci, bacanju medicinske lopte, skoku u dalj, trčanju i pikadu. Naši učenici su i na ovom dijelu ostvarili zavidne rezultate te si gotovo poduplali bodove ostvarene u kvizu.

Za vrijeme provedbe natjecanja ugodno smo se družili sa istomišljenicima i vršnjacima koji dijele naše zanimanje prema domovini. Stekli smo nova prijateljstva koja ćemo dugo pamtiti.

Svojim radom i trudom plasirali smo se na visoko 4. mjesto, sa samo 5 bodova razlike od treće plasiranih. U školu smo se vratili sa prigodnim nagradama i zahvalnicama.

Prof. i mentor Dunja Irha Baričević: „Iznimno smo zadovoljni postignutim rezultatima naše škole na ovom natjecanju i planiramo to ponoviti.“

Marko: „Ovo natjecanje mi je poticaj za buduća sudjelovanja.“

Sara: „Naučila sam mnogo novih, zanimljivih informacija. Jedva čekam iduće natjecanje sličnog karaktera.“

Kristijan: „Zadovoljan sam ekipom i uspjehom. Potakao me da jednog dana budem pravi Ponos Domovine.“

Veselimo se budućim uspjesima ekipe SSIK, Našice!

Dunja Irha Baričević, prof.

(Tekst napisala učenica Sara Pavelik, 3. a og)