S našom novoosnovanom učeničkom zadrugom ISIDORA sudjelovali smo na 15. Smotri učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije

Autor: Danijela Puhanić, 17. 5. 2017.

U OŠ Franje Krežme, 5. svibnja 2017., svoj trud i rad predstavili su učenici 17 učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije.

Nakon pozdravnih riječi i svečanog otvorenja, članovi prosudbenog Povjerenstva vrednovali su rad učeničkih zadruga.

Prosudbeno povjerenstvo su činili voditelji pojedinih zadruga. Voditelji zadruga su ocjenjivali učeničke zadruge prema dogovorenim kriterijima.

1. DOKUMENTI
  2. USMENO IZLAGANJE
  3. PRIKAZ PRAKTIČNOG RADA
  4. IZLOŽBA

Nakon provedenog ocjenjivanja ostvareni su rezultati koji ujedno predstavljaju učeničke zadruge koje idu na  29.  državnu Smotru učeničkih zadruga u Zadar :

Osnovne škole:

1.         mjesto UZ KREŽMOLINA, OŠ Franje Krežme, Osijek

2.         mjesto UZ BILJE, OŠ Bilje, Bilje

Srednje škole:

1.         mjesto UZ Sova, SŠ Josipa Kozarca, Đurđenovac

Centar za odgoj i obrazovanje:

1. mjesto UZ IVAN ŠTARK,COO Ivan Štark, Osijek

Županijski stol na 29. državnoj Smotri učeničkih zadruga u Zadru predstavljat će

UZ Strossmayer, SSŠ Antuna Horvata, Đakovo

Smotru su medijski popratili: HRT, Osječka TV , Slavonska TV, Glas Slavonije i Radio Osijek.

Učenička zadruga ISIDORA, kao novoosnovana zadruga, sudjelovala je u ulozi izlagača. Predstavili smo se radovima Ekološke sekcije - voditeljica Jasna Penić i učenice 2. trgovine – Nevena Gvozdanović, Martina Kugli i Tea Nemet, uz nazočnost Anđelka Puljića predsjednika UZ ISIDORA i Danijela Puhanić tajnice UZ ISIDORA.

Iako smo sudjelovali kao izlagači, Povjerenstvo je pregledalo rad Učeničke zadruge prema propisanim kriterijima i dalo izvrsno mišljenje o radu. Izložbeni štand pobudio je veliko zanimanje učenika, profesora, građanstva i medija za izložene radove. Učenica Martina Kugli dala je posebnu izjavu novinarki HRT-a o radu zadruge i izradi izloženih učeničkih radova te je isto objavljeno u okviru Regionalnog dnevnika HRT-a dana 5. svibnja 2017. u 16.00 sati.

Sudjelovanje na Smotri učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije i ostvareni rezultat je poticaj daljnjem uspješnom radu Učeničke zadruge ISIDORA.

Danijela Puhanić, prof.