Državno natjecanje u disciplini Mladi poduzetnik i Smotra/Sajam vježbeničkih tvrtki od 26. do 28. travnja 2017. u Splitu

Autor: Vesna Dudjak, 5. 5. 2017.

Svečano otvaranje započelo je 26.04. u 17.30 sati u prostorijama hotela "Dujam". Nazočni su bili svi natjecatelji zajedno s mentorima, ukupno 11 vježbeničkih tvrtki iz 10 gradova, od Vukovara do Dubrovnika. Okupljene su pozdravile ravnateljica Neda Bartulin, tajnica Državnog povjerenstva Nina Kuljiš Palac i voditeljica Ureda državne uprave za prosvjetu Nansi Ivanišević. U prigodnom programu svečanog otvaranja "I palača stvori grad..."  sudjelovali su učenici Ekonomsko-birotehničke škole Split i članovi  KUD-a Jedinstvo.

Drugi dan je održano natjecanje "Mladi poduzetnik". Pobjednici ovog natjecanja bila je vježbenička tvrtka Srednje škole Mate Balote Poreč s mentoricom Jasminom Drobić. Nakon ručka, slijedio je obilazak grada Splita uz pratnju profesora Ekonomsko-birotehničke škole. Učenicima i njihovim mentorima omogućili su upoznavanje grada, kulture i tradicije. Proglašenje pobjednika slijedilo je u hotelu "Dujam", naravno, uz glazbu i druženje.

Treći dan održana je Smotra/sajam vježbeničkih tvrtki u Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu. Tada je uslijedilo uređenje štandova. Državno povjerenstvo obišlo je štandove natjecatelja. Nakon toga, slijedila je prezentacija vježbeničkih tvrtki. Proglašenje pobjednika Državnog natjecanja "Mladi poduzetnik", najboljeg vizualnog identiteta štanda, prezentacije i osoblja uz dodjelu medalja, priznanja, pohvalnica i zahvalnica sa sudjelovanje održano je u hotelu „Dujam“. Naša vježbenička tvrtka FINIMUFFINI d.o.o. osvojila je nagradu za najbolju prezentaciju vježbeničke tvrtke. Uslijedilo je svečano zatvaranje Nakon toga sudionici su sretni i zadovoljni organizacijom otišli putem svojih kuća.

Dojmovi učenika:

„Uživali smo u Splitu na natjecanju, stekli smo nova iskustva, upoznali puno mladih i ambicioznih ljudi. Vrijeme smo provodili kvalitetno u društvu mentorice, drugih sudionika i domaćina. Veoma smo zadovoljni cjelokupnom organizacijom natjecanja i dobivenim nagradama.“

Tomislava Žarić, Matija Nekić, Dino Brkanić, 4. a EŠ

« Ožujak 2024 »