Učenici slastičari i pekari sudjelovali na 9. Sajmu poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva Đakovo Expo Zlatne ruke

Autor: Zdenka Crndić, 3. 5. 2017.

Univerzal d.o.o. Đakovo, Grad Đakovo i Turistička zajednica grada Đakova organizirali su 9. Sajam poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva Đakovo Expo Zlatne ruke, koji se u 2017. održao ponovno na sajmištu u Piškorevcima 28. i 29. travnja.

Piškorevci imaju dugu tradiciju sajmovanja u Đakovštini, a domaćinstvo ovogodišnjeg Sajma donijelo je pozitivne rezultate lokalnome gospodarstvu te markiralo Đakovo Expo kao sajam s velikim ekonomskim i turističkim potencijalom, važnim kako za domaće, tako i gostujuće obrtnike, poduzetnike i poljoprivredna gospodarstva.

Na ovom međunarodnom sajmu po drugi puta sudjelovala je naša škola i predstavljala zadrugu naše škole „Isidora“ i sekciju Medena, te se pripremila za festival čokolade svojim slatkim zalogajima koje su izradili učenici slastičari i pekari skupa sa svojim nastavnicima struke Zdenkom Crndić, , Željkom Horvat, Zrinkom Ranogajec i Mihajlom Šunić.

Cilj je manifestacije njegovati i promicati bogatu poljoprivrednu tradiciju i tradiciju starih zanata Đakova i Đakovštine, a okupljanjem malih poduzetnika, obrtnika, poljoprivrednih gospodarstava i zadruga, kao i razmjenom znanja i iskustava, dati impuls gospodarskom razvoju, revitalizaciji slavonskog sela i agrara.

Osim proizvoda obiteljskih gospodarstva, u Piškorevcima su na 9. Đakovo Expu sudjelovale učeničke zadruge osnovnih i srednjih škola Vinkovci, Ilok, Đakovo, Piškorevci, Budrovci i Tavankut  iz Vojvodine.

Zdenka Crndić, prof.

« Ožujak 2024 »