Mini Maker Faire 2017. u Osijeku

Autor: Darko Eršetić, 2. 5. 2017.

Učenici 4. razreda zanimanja tehničar za elektroniku, zajedno sa svojim mentorima, nastavnicima stručnih predmeta: Josipom Brkić, Božidarom Sabo i Darkom Eršetić, su u subotu 29. travnja 2017. sudjelovali na događanju Osijek Mini Maker Faire 2017.

Bila je to zapravo jedinstvena kombinacija sajma, konferencije i festivala gdje se mogu pokazati ideje i kreacije te podijeliti znanje s drugim “makerima”.

Originalni Maker Faire je održan u San Mateu, Kalifornija te je 2015. proslavio desetu godišnjicu s više od 1 100 izlagača i 14 5000 posjetitelja. Detroit, Kansas City, Atlanta, Milwaukee, Orlando, Pittsburgh, San Diego, Silver Spring, Ottawa, Lisabon, Pariz, Rim, Berlin, Newcastle, Hanover, Oslo, Trondheim, Seul, Singapur, Taipei, Tokio i Shenzhen su domaćini “velikih” Maker Faire događaja.

Osijek Mini Maker Faire organizira Osijek Software City u suradnji sa #labOS hacklabom i pod pokroviteljstvom Maker Media, izdavačem časopisa Make koji oko sebe okuplja globalni makers pokret.

Na ovo događanje su se uključili mnogi iz naše regije, a bilo je i izlagača iz cijele Hrvatske, koji rade na projektima koji uključuju robotiku, mikrokontrolere, računala, elektroniku, RC uređaje, virtualnu stvarnost, 3D printanje, modelarstvo, stare obrte, interaktivnu umjetnost, zelene tehnologije, električne automobile, interaktivne igračke, sve vrste strojeva, održivu proizvodnju hrane itd.

Učenici naše škole imali su vjerojatno najraznovrsniji štand na kojem su ponosno izložili i predstavili svoje radove: word clock, različita robotska kolica, magic mirror, arduino digitalni sat, LED Matrix,  Scrolling Text Display, audio pojačalo itd. Osim toga jedini smo pokazali i demonstrirali rad uređaja Cirqoid machine za izradu tiskanih pločica te pripadne programe Altium Designer i cirQWizard.

O gužvi na našem štandu svjedoče i ove fotografije, a sve ostale informacije o ovom događanju možete pronaći na linku: http://osijek.makerfaire.com/