Akcija "Pruži ruku - daruj osmijeh" uspješno privedena kraju

Autor: Nikolina Pavlović, 16. 1. 2017.

Kako smo već najavljivali, u našoj je školi devetu godinu zaredom organizirana akcija pomoći za obitelji naših učenika koje su u materijalnim poteškoćama - „Pruži ruku – daruj osmijeh“. Akciju zajedno organiziraju Vijeće učenika, vjeroučitelji, profesorice knjižničarke i naša Pedagoška služba u suradnji s razrednicima svih 47 razrednih odjeljenja.

Od otprilike 1200 obitelji naših učenika ove smo godine prigodnim paketima s hranom i higijenskim potrepštinama te s nešto odjeće uspjeli opskrbiti 27 obitelji.

Dobrovoljne priloge u novcu i naravi davali su zaposlenici škole, a učenici sudjelovanjem u kupnji namirnica i potrepšina kao i sudjelovanjem u tradicionalnoj akciji Caritasa „Za tisuću radosti“ kupujući narukvice, a imali smo i anonimnih donatora.

Učenici koji su posebno pomogli razvrstavanju svega prikupljenoga, kupovini, slaganju i razvoženju paketa su:

Martina Brkić, Ivona Domazet-Bezmalinović, Barbara Golubović, Paula Katavić, Valentina Knežević, Gloria Lukačić, Katarina Ressler, Patricija Szabo, Štefica Šimunec i Ivana Trepač – 1. fai;

Dora Kurtek, Kristina Puhanić, Doris Pralas, Barbara Štefančić, Ivana Djedović, Sara Jantula i Andrea Hulak – 4. b og;

Anđela Cvijetović, Margareta Paulić, Valentina Prole, Jakov Knežević, Denis Semialjac, Asim Ribo, Mateo Peršić, Marko Galić, Domagoj Mrnjavčić, Sven Suk i Patrik Stanić – 4. pmg;

Sara Turza i Lara Šušak – 4. a og;

Marin Minarek – 4. el.

Pakete su razvezli profesori Anđelko Puljić, Josip Brkić, Vilim Bosak i Goran Knežević, a posebno zahvaljujemo ocu naše učenice Dore, gosp. Kurteku, koji nam je pomogao u kupovini kao glavni prijevoznik naših shopingholičarki za ovu prigodu.

Zajednička je to akcija koja ulazi u lijepu obljetnicu sljedeće godine, a započela je jednostavnom gestom prof. Zdenke Crndić i njezinog tadašnjeg razreda. Nadam se da ćemo ustrajati i sljedeće godine biti još uspješniji!

prof. Nikolina