Volonteri udruge „Otvoreno srce“ posjetili našičku bolnicu

Autor: Manuela Kojić, 24. 11. 2016.

22. studenoga 2016. 22 volontera udruge "Otvoreno srce" ostvarilo je drugi volonterski i edukativni posjet našičkoj bolnici.

Ovaj put uz vodstvo glavne medicinske sestre magistre Zvjezdane Gvozdanović, volonteri su posjetili Odjele psihijatrije, Interni odjel  i Odjel palijativne skrbi.

Na psihijatriji nas je dočekao kompletan stručni tim Odjela: rukovoditelj odjela psihijatrije-Snjezana Vondraček, dr.med., spec. psihijatar i Božidar Popović, dr. med., spec. psihijatar, Tomislav Pavlovic, dr. med., spec. psihijatar, u zamjeni glavne sestre psihijatrije Sonja Kandera,  ms., Vesna Rister, ms. i Jasmina Grabovac, prvostupnica radne terapije.

Upoznali smo i prošli cijeli Odjel te smo informirani o temeljnim aktivnostima i načinu djelovanja medicinske struke -psihijatrije. Naši volonteri sudjeluju u mjesečnim terapijskim radionicama s pacijentima u radionici "Mi vama - vi nama" kao i o programu Suzbijanja nasilničkog ponašanja i ovisnosti, koje provodi Odjel u suradnji s našom Srednjom školom Isidora Kršnjavoga i voditeljicom programa Sanjom Olbina-Borić. Tako su novi volonteri mogli saznati nešto o vrijednostima volonterskog djelovanja kroz više godina na Odjelu psihijatrije.

Na Internom odjelu dočekali su nas:rukovoditelj odjela Zdravko Rončević, dr.med., spec. internist, glavna sestra Internog odjela Ivanka Bartolović, prvostupnica sestrinstva i Margareta Uremović, prvostupnica sestrinstva. Upoznati smo s medicinskom tehnologijom kojom raspolažu i posebnim prostorima-sektorima gdje se pruža najveća moguća medicinska briga ugroženim pacijentima. Informirani smo o širokoj liječničkoj brizi i motivirani da i sami još više radimo na sebi, u smislu stjecanja znanja i razvijanja vještina kojima ćemo jednom moći pomagati svojim bližnjima.

U sklopu Internog odjela nalazi se i palijativna skrb, pogledali smo zidne kreacije, radove koje su naši volonteri danas marljivo u jutarnjoj smjeni naslikali s voditeljem, profesorom Ivanom Hajekom. Obišli smo nekolicinu pacijenata i porazgovarali s njima. Na kraju našeg edukativnog zajedništva počašćeni smo od strane naših domaćina.

Anđelko Cvijetović, prof.