Suradnja Opće županijske bolnice Našice i Udruge Otvoreno srce u projektima volontiranja

Autor: Manuela Kojić, 1. 7. 2016.

Razvojem procesa akcije "Za osmjeh djeteta u bolnici", "Rodilište prijatelj djece" i dijela projekta VOLONTIRAJ I TI! 28. 6. 2016. utorak u 10 sati predstavnici OPĆE  BOLNICE, predstavili su dosadašnja postignuća i aktivnosti volonterima Udruge Otvoreno srce te pedagoško-stručne upute na teme "Za osmijeh djeteta u bolnici" i "Rodilište prijatelj djece". U sklopu tih procesa volonteri su educirani na temu "Higijena ruku u zdravstvenim ustanovama", prijenos infekcija te o pravilnom postupanju pri dolasku i odlasku na odjele. Predavanja su održali: Anica Kurtanjek, bacc. med. techn., glavna sestra Odjela pedijatrije, a iz Tima za kontrolu bolničkih infekcija Valentina Barić, bacc. med. tech. te zamjenica glavne sestre bolnice Ankica Zalović, bacc. med. techn.

U zadnjem predavanju govorio je voditelj udruge Otvoreno srce Anđelko Cvijetović, prof.​ o predstojećem II. integracijskom volonterskom kampu u Down sindrom centru u Puli koji će se realizirati od 1. do 12. kolovoza 2016. Naime, tamo će volonteri djelovati 12 dana i steći status asistenta osobama s Down sindromom.

Uz zanimljive upitnike i vrijednu interakciju volonteri su se ugodno osjećali i dobro​ surađivali u ovako priređenoj radionici koja je organizirana​ u ​društvenoj prostoriji OB Našice.

​Nastavak suradnje s Odjelom pedijatrije, ali i volontiranje na Odjel  psihijatrije, palijativne skrbi nastavlja se u rujnu.

Zahvaljujemo  ravnatelju Hrvoju Šimiću, dr. med., spec. fizikalne medicine i rehabilitacije, glavnoj sestri bolnice Zvjezdani Gvozdanović, mag. med. techn. te svim sudionicima  u Općoj  bolnici Našice.

Anđelko Cvijetović, prof.