Svečana proslava Dana škole

Autor: Sanja Kurucić, 7. 6. 2016.

Dana 3. lipnja 2016. održana je proslava Dana naše škole. Na početku svečanog programa održani su pozdravni govori ravnatelja Škole prof. Željka Filjka te gradonačelnika grada Našica Krešimira Žagara.

Program, čiji je najsvečaniji dio nagrađivanje učenika koji su tijekom srednjoškolskog obrazovanja postizali odličan uspjeh, učenike sudionike državnih natjecanja te onih koji su svojim radom promicali kulturnu i javnu djelatnost škole, otvorila je izvedbom himne na klaviru Lada Šteher, učenica 2. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije koja je dočekala goste izvedbom He's a Pirate. Nagrade su primili i učenici ekonomske škole koji su sudjelovali u natjecanju Mladi poduzetnik.

Ana Buljan, učenica 3. razreda jezične gimnazije izvela je Sjenu Antuna Gustava Matoša. Njezina je mentorica prof. savjetnica Marija Pepelko. Također je izvedena i predstava Igra iščekivanja kojom su našu školu na ovogodišnjem LiDraNu sa prof Leopoldinom Mijatović predstavili Barbara Bistrović, učenica 4. b opće gimnazije,  Marija Ivešić, Matea Jurešić, Nera Knezović, Dino Stošić, učenici 4. jezične i Luka Žagar, maturant prirodoslovno-matematičke gimnazije.

Svečani program pjesmom su obogatili maturanti Barbara Bistrović, Roberto Fadljević i Nera Knezović, koji su izveli Make You Feel My Love, Poštar lakog sna i The Last Goodbye.

U predvorju višenamjenske dvorane gosti su mogli pogledati prezentaciju o aktivnostima održanim tijekom Dana otvorenih vrata škole 22. travnja 2016.

Program proslave kojega je osmislila prof. mentorica Adrijana Rajić vodile su Lucija Drozd i Lada Šteher, učenice 2. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije.

Na kraju proslave Dana škole duženje je nastavljeno na domjenku kojega su u predvorju škole pripremili učenici ugostiteljske struke i njihovi stručni učitelji Jerko Amidžić, Marica Canecki, Ana Mirković i Marica Sedlar.

Adrijana Rajić, prof. mentor