Terenska nastava na obiteljskom gospodarstvu Peršić u Donjoj Motičini

Autor: Sanja Kurucić, 3. 5. 2016.

Učenici  prvih razreda ekonomske struke bili su na terenskoj nastavi u posjeti obiteljskom gospodarstvu Peršić u Donjoj Motičini sa svojim predmetnim profesoricama S. Gretić i Lj. Kasapović. Nastava je organizirana iz predmeta Poduzetništvo i Obiteljski posao – integracijska cjelina Subjekti malog gospodarstva i Organizacijsko-pravni subjekti gospodarstva.

Vlasnik gospodarstva gospodin Peršić dočekao nas je sa svojim suradnicima, proveo kroz imanje i ispričao nam svoju poduzetničku priču s naglaskom na prednosti i nedostatke obiteljskog posla. Uloženo je puno ljubavi, truda, novca i vremena da bi gospodarstvo bilo u ovakvoj oazi ljepote kao što je danas.

Gospodarstvo je zamišljeno kao turističko izletište koje je već poznato u našičkom kraju. Obuhvaća oko jedan hektar površine i okruženo je vlastitom šumom, ribnjacima, pašnjacima, nastanjeno životinjama, labudovima, ribicama…Dio izletišta se odnosi na etno područje da se ne „otkine“ dio prošlosti, odnosno da ne padne u zaborav.

U gospodarstvu su u potpunosti angažirani vlasnik i njegova supruga i s puno ljubavi brinu o svom obiteljskom poslu.

Zbog biološkog sata supružnika približava se vrijeme predaje gospodarstva mlađim naraštajima i postavlja se pitanje: „Hoće li i nove generacije nasljednika s toliko ljubavi brinuti i pričati o ovom poslu?“

Zahvaljujemo  domaćinu na gostoprimstvu i izdvojenom vremenu i želimo mu puno uspjeha u daljnjem razvijanju obiteljskog posla.

Ljiljana Kasapović, prof.