Uspjeh našeg učenika Benedikta Oršolića na državnom natjecanju

Autor: Sanja Kurucić, 30. 4. 2016.

U Tehničkoj školi Vice Vlatkovića u Zadru od 27. do 29. travnja 2016. održano je Državno natjecanje iz područja elektrotehnike.

Svečano otvaranje natjecanja održano je 27. travnja 2016. u hotelu Kolovare. Natjecanje pred stotinjak uzvanika su otvorili ravnatelj zadarske škole Denis Prusac, a prigodnu riječ održali su župan Stipe Zrilić i državni savjetnik iz područja strojarstva Damir Zvonar.

Na natjecanju je sudjelovalo 25 učenika iz sljedećih škola: Elektrostrojarska Škola Varaždin, Elektrotehnička škola Split, Srednja strukovna škola Samobor, SŠ Isidora Kršnjavoga Našice, Srednja škola Jelkovec, Srednja škola Krapina, SŠ Mate Blažine Labin, Srednja škola Valpovo, SŠ Vice Vlatkovića Zadar, Tehnička škola Bjelovar, Tehnička škola Karlovac, Tehnička škola Požega, Tehnička škola Pula, TŠ Ruđera Boškovića Zagreb, SŠ za elektrotehniku i računalstvo Rijeka, Tehnička škola Slavonski Brod, Tehnička škola Šibenik, Zrakoplovna TŠ Rudolfa Perešina Velika Gorica, Željeznička tehnička škola Zagreb, Tehnička škola Zadar, Katolički tehnički centar Don Bosco Žepče.

Natjecateljski dio u području elektrotehnike, u disciplini Osnove elektrotehnike i Mjerenja u elektrotehnici odvijao se 28. i 29. travnja i sadržavao je tri dijela: praktični dio natjecanja, teorijski dio natjecanja (računski zadaci) i teorijski dio natjecanja (kratka pitanja).

Prvo mjesto osvojio je Josip Vucić (Zadar), drugo Karlo Kovač (Zagreb), a treće je pripalo Josipu Matiću (Bjelovar).

Našu školu predstavljao je učenik 2. razreda tehničar za elektroniku Benedikt Oršolić sa svojim mentorom profesorom Darkom Eršetić.  Prema službenim rezultatima, Benedikt je osvojio vrijedno sedmo mjesto, (u konkurenciji 25 učenika), što je po dosadašnjim rezultatima najbolji plasman naših učenika na državnim natjecanjima u ovoj disciplini. Čestitamo!

Darko Eršetić, prof. mentor