NAGRAĐENI UČENICI-MIROTVORCI POVODOM DANA TOLERANCIJE

Autor: Manuela Kojić, 26. 11. 2015.

Povodom Dana tolerancije u vijećnici Grada Našica uručene su 24. studenog nagrade vrtićancima i učenicima-mirotvorcima za likovna i literarna ostvarenja na temu “SPRIJEČIMO NASILJE”. Dodjeli priznanja i domjenku kod gradonačelnika te izložbi nagrađenih radova, postavljenoj u suradnji s Hrvatskom narodnom knjižnicom i čitaonicom Našice u predvorju dvorca Pejačević, nazočile su i naše nagrađene učenice: ANTONELA ŠTIMAC, 3. jezične gimnazije (Priča se…), ANTONIJA VULIĆ,  1. b OG  (U zagrljaju duge), SARA  PAVELIK, 1. a  OG   (Tolerancija) i BEATTA  FILIPOVIĆ,  1. b  OG (Budimo ljudi ljudima), uz mentoricu Mariju Pepelko i ravnatelja škole Željka Filjaka.

Svečanost su glazbenim nastupom uveličale  violinistice OGŠ Kontesa Dora - Helena Vulić i Veronika Turjak tradicijskom skladbom ''Možeš li brojati zvijezde'' te osmoškolac-gitarist Karlo Vulić pjesmom Can't Help Falling in Love.  U natječaju su sudjelovali srednjoškolci-mirotvorci 1. a OG, 1. b OG i 3. JG, a nagrađene radove odabralo je Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Josip Kanis, prof. likovne kulture, Sandra Hvizdak, prof. hrvatskog jezika i povijesti, Tanja Majdandžić, prof. hrvatskog jezika, Krešimir Žagar, gradonačelnik Grada Našica, Blaženka Pavlović-Radmanović, ravnateljica Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice te Dora Hanižjar i Matej Mandić, učenici 8.d Osnovne škole kralja Tomislava, domaćini i organizatori natječaja, uz razrednicu Đurđu Mašić i ravnateljicu Vlatku Zahirović koja je u prigodnoj riječi izrazila zadovoljstvo zbog zajedništva odgojno-obrazovnih ustanova u gradu na promicanju mira i dobra te zahvalila svim sudionicima u ovom već tradicionalnom projektu koji odolijeva izazovima zla, nereda i nemira oko nas dokazujući smisao i potrebu zalaganja za dostojanstven život u ozračju nenasilja i tolerancije. (M. Pepelko)

« Ožujak 2024 »