Učenici 2. razreda ekonomske škole kroz terensku nastavu posjetili Turističku zajednicu, Zavičajni muzej i turističku agenciju Next Step u Našicama

Autor: Manuela Kojić, 18. 11. 2015.

Učenici 2. a i 2. b razreda ekonomske škole kroz terensku nastavu u okviru predmeta Osnove turizma posjetili su s profesoricom Lidijom Lovrić Turističku zajednicu, Zavičajni muzej i turističku agenciju Next Step  u Našicama. Učenici su upoznali poslovanje TZ kao društvene organizacije i poslovanje turističke agencije kao gospodarske organizacije u turizmu te su mogli iz prakse zaključiti o razlikama između navedenog.

S poslovanjem TZ upoznao nas je gospodin Srećko Perković koji već preko dvadeset godina uspješno vodi sva turistička događanja u našem kraju. Učenici su dobili iscrpne informacije o organizaciji, financiranju i aktivnostima TZ.

Posjetili smo Zavičajni muzej  što je učenicima bilo izuzetno zanimljivo zbog interpretacije gospodina Perkovića. Zanimljivo je i stoga što, iako žive u ovom kraju, većina učenika je prvi put posjetila ovaj muzej.

Voditelj agencije gospodin Predrag Maksimović i turistički agent gospodin Stjepan Ljubić objasnili su na koji način funkcionira te što sve radi turistička agencija Next Step u Našicama.

Svrha terenske nastave je bila povezati teoriju i praksu odnosno vidjeti kako funkcionira  TZ i turistička agencija u praksi.

Zahvaljujemo ljubaznim domaćinima na gostoprimstvu i odvojenom vremenu i želimo im puno uspjeha u njihovom daljnjem radu.

Lidija Lovrić, prof.

« Ožujak 2024 »