Posjet ZOO parku obitelji Bizik

Autor: Sanja Kurucić, 6. 11. 2015.

Učenici 1. a i b EK u sklopu terenske nastave u okviru predmeta Obiteljski posao, posjetili su s profesoricom Lj. Kasapović poučni park obitelji Bizik. Upoznali su se s njihovim obiteljskim poslom kojeg vode već više od 50-ak godina. Naravno, radi se o poučnom parku, poznatijem kao ZOO vrt Bizik.

Sve je krenulo iz hobija, odnosno iz ljubavi prema životinjama, a sada je preraslo u pravi posao. Glavni i odgovorni za to je gospodin Miro, koji se za životinje počeo zanimati  u mladim danima. U poslu mu pomažu supruga i sin s obitelji. Posao zahtijeva cjelodnevni angažman i puno ljubavi, naravno i znanja koje su stjecali godinama. Životinje su nabavljali iz donacija, a posljednjih godina ih kupuju vlastitim sredstvima odnosno iz dobrovoljnih priloga posjetitelja. Naročito je skupa hrana za životinje. Ali još uvijek ima dobrih ljudi koji doniraju višak hrane, što iz vlastitog kućanstva, što prikupljanjem organizirajući  razne akcije.

Svrha terenske nastave je bila povezati teoriju i praksu odnosno vidjeti kako funkcionira  obiteljski posao u praksi.

Zahvaljujemo ljubaznim domaćinima na gostoprimstvu i odvojenom vremenu i želimo im puno uspjeha u vođenju obiteljskog posla.

Ljiljana Kasapović, prof.