Objavljena CERT brošura "Zaštitite privatnost na Facebooku"

Autor: Barbara Knežević, 28. 10. 2015.

Ako još uvijek nemate sve informacije o opasnostima kojima se izlažete prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu i ako niste sigurni kako podesiti svoj profil na Facebooku tako da pritom sačuvate privatnost, svakako vam preporučujemo novu inačicu brošure Nacionalnog CERT-a "Zaštitite privatnost na Facebooku".

Facebook često uvodi promjene u svojem sustavu upravljanja postavkama privatnosti, stoga je važno stalno pratiti najnovije postavke kako bi uspješno štitili vlastitu privatnost. Čovjekova želja za druženjem pronalazi uvijek nove načine interakcije koji, u sprezi s brzim razvojem novih tehnologija, definiraju društvenost na posve novi način. Facebook je najpopularnija društvena mreža i trenutno broji više od pola milijarde korisnika. Autori Facebooka kažu da je njihova misija učiniti svijet otvorenijim i povezanijim te su na početku razvoja mreže brigu vodili isključivo o rastu broja korisnika, zanemarivši pritom sigurnosne aspekte. S rastom mreže, njezini korisnici dijele podatke s drugim stranama, pri čemu nisu svjesni da one uopće postoje te ne vode računa koliko i koje informacije zaista žele podijeliti sa drugima. Time zanemraju vlastitu sigurnost te otvaraju mogućnost krađe svojih vlastitih identiteta.

Prethodna inačica brošure bilježi više od 35 000 preuzimanja, saznajte zašto!

Viejst je preuzeta s ww.carnet.hr/novosti/novosti?news_id=3771