11. Geometrijska škola Stanka Bilinskog

Autor: Renata Pintar, 6. 5. 2024.

U Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice, 4. svibnja 2024.  održana je 11. Geometrijska škola Stanka Bilinskog.

Dana 4. svibnja s početkom u 8:30 sati započela je 11. po redu Geometrijska škola Stanka Bilinskog.

Organizatori škole su članovi aktiva matematike Srednje škole Isidora Kršnjavoga uz potporu Udruge za hrvatsku povjesnicu i Grad Našice.

Na početku su sve prisutne pozdravili ravnatelj škole Željko Filjak i viša savjetnica iz Agencije za odgoj i obrazovanje Jelena Noskov. U uvodnom dijelu glazbenim programom predstavili su se nastavnice matematike Darija Lozić i Renata Pintar uz učenika 2. PMG Tomu Blagojevića.

Nakon predstavljanja predavača i tema, škola je započela s radom prvim blokom u kojemu su učenici sudjelovali u radionicama koje su vodile Gordana Divić iz Srednje škole Novska te Ana Derner i Ines Knežević iz Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice, dok su za to vrijeme nastavnici sudjelovali na predavanju "Geometrija potiče kreativnost" doc. dr. sc. Ljerke Jukić Matić s Fakulteta za primijenjenu matematiku i informatiku.

U pauzi su svi sudionici sudjelovali u izložbi radova pristiglih na nagradni natječaj te su glasali za najljepšu geometrijsku sliku. Svi članovi su položili cvijeće kod biste Stanka bilinskog u aleji zavičajnika naše škole.

U drugom bloku učenici su sudjelovali u radionicama koje su vodile Marija Ivanković i Martina Strapač iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice i doc. dr. sc. Ljerka Jukić Matić dok su nastavnici pratili predavanje "Drugo lice geometrije" Gordane Divić.

Po završetku predavanja i radionica održan je kratki osvrt na rad Geometrijske škole te su proglašene najljepše geometrijske slike prema prosudbi povjerenstva u sastavu Ivan Hajek, prof., Zrinka Amidžić, prof. i Domagoj Sobol, prof.

Prema glasovima sudionika i propozicijama natječaja povjerenstvo je dodijelilo 1. nagradu Petri Vidaković iz Srednje škole Novska, 2. nagradu Luciji Lošić iz Osnovne škole Dore Pejačević Našice i 3. nagradu Leoni Fodor iz Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice.

« Svibanj 2024 »