Učenice 2. ekonomske sudjeluju u projektu „EkoVizija“

Autor: Lidija Lovrić, 25. 3. 2024.

Učenice 2. ek Tena Boljkovac, Magdalena Galić, Ema Bandalo i Ingrid Gliša sudjeluju u natječaju za najbolji učenički projekt u području rješavanja klimatskih problema u lokalnoj zajednici “EkoVizija: Inovativna rješenja za budućnost planete”. Projekt su izradile u okviru predmeta Poduzetništvo pod mentorstvom prof. Lidije Lovrić.

Projekt potiče mlade generacije da razmišljaju o ključnim pitanjima vezanim uz klimatske promjene i njihov utjecaj na naš svakodnevni život i lokalnu zajednicu. Svrha projekta je potaknuti učenike i učenice osnovnih i srednjih škola da prepoznaju klimatske izazove u svojim okolinama te da aktivno sudjeluju u pronalaženju i promicanju rješenja. Nositelj natječaja i organizator je Društvo za oblikovanje održivog razvoja DOOR, a provodi se u suradnji s Hrvatskim debatnim društvom.

Kroz pripremu projekta, učenice su imale priliku istražiti različite aspekte klimatskih promjena koje utječu na njihovu zajednicu. Odabrale su specifičan klimatski problem koji ih posebno zabrinjava te su zajedno radile na identifikaciji najučinkovitijih rješenja. Razvile su kreativne strategije za prezentaciju problema i predložile rješenja lokalnim donositeljima odluka. Za sam kraj, napisale su pismo ministru nadležnom za područje klimatskih promjena u kojem su izložile prepoznati problem i rješenje koje su osmislile te ga zamolile na implementaciju rješenja.

Lidija Lovrić, prof. mentor